نماینده ارامنه شمال کشور با اشاره به کنار رفتن فانی از وزارت آموزش و پرورش گفت: مشکلات این وزارت خانه کماکان ادامه خواهد داشت و تغییر در سطوح مدیریتی چیزی را عوض نمی کند.

پس از واکنش برخی از رسانه ها به تغییر در وزارت آموزش پرورش و ایجاد این سوال که آیا این تحول فرصتی برای سرپوش گذاشتن بر تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان است یا خیر. کارن خانلری، نماینده ارامنه شمال کشور، در پاسخ به خبرنگار سیاسی مرور نیوز گفت: اگرچه با کنار رفتن فانی و آمدن شخص جدید، تغییر چندانی در مشکلات این وزارت خانه و تسریع در رفع آنها ایجاد نمی شود اما این به معنی فرار از مسئولیت نیز نیست.

وی ادامه داد: در شرایطی که کشور به دلیل مشکلات منطقه ای نیازمند انسجام ملی و غیر جناحی عمل کردن است، طرح این مسائل بر سیاسی شدن مسائل منتهی می شود که سودی عاید کسی نمی کند. از این رو بهتر است به دور از جنجال های تبلیغاتی اجازه دهیم کمیته تحقیق و تفحص کار خود را انجام دهد و مقرصین را فراخواند.  

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: همان طور که من با برخی از امضا کنندگان طرح استیضاح فانی پیش از این صحبت کردم، استیضاح کاری از پیش نمی برد و مشکلات را حل نمی کرد. به همین دلیل بهتر آن بود که برای حفظ انسجام و بنا به برخی مصلحت ها، استیضاح عنوان نمی شد. 

خانلری در پاسخ به این پرسش که چرا تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان پیش از این و در سه سال گذشته از سوی نمایندگان مورد سوال واقع نشده است توضیح داد: علت عدم واکنش نمایندگان شاید به این دلیل بوده که تخلفات مطرح نمی شده ولی در دوره دهم مجلس این موضوع مورد سوال قرار گرفت که نتیجه آن تعیین کمیته تحقیق و تفحص برای پیگیری موضوع بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز