دبیر کل حزب جامعه اسلامی مهندسین گفت: امریکا و اسرائیل در فکر تشکیل کشوری جدید در منطقه و به عبارتی دیگر در فکر تشکیل إسرائیلی دیگر هستند تا بار صهیونیست ها را کم کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی مرور نیوز، محمدرضا باهنر در نشست ماهیانه جامعه مهندسین با بیان اینکه در ٤٠ سال گذشته سابقه نداشته زورگویان و استعمارگران علیه هم تا این حد تهدیدآمیز باشند، گفت: برخی اقدامات آنان غیر معمول است طوری که پوتین اعلام کرد اگر منافع روسیه تهدید شود از إمکانات خودمان استفاده می کنیم و همچنین با صدور بخشنامه ای از همه روسی ها که در اروپا زندگی می کنند خواست تا با خانواده های خود به روسیه برگردند. 

وی ادامه داد: روسیه حتی اعلام کرد به منع سلاح های هسته ای پایبند و به تعهدات قبلی خود متعهد نیست. 

دبیر کل جامعه مهندسین با بیان اینکه عملا مرکز نزاع ها منطقه ما شد، اظهار داشت: الان مدتی است ترکیه، عربستان، قطر و کشورهای منطقه از حالت انفعال بیرون آمدند و لشکرکشی، سفاکی و کشتار می کنند.

وی اضافه کرد: ترکیه هم قرارداد ١٩١٦ که موجب تقسیم عثمانی شد را قبول ندارد و به عثمانی بزرگ می اندیشید. 

باهنر تصریح کرد: از طرفی برخی کارهای امریکا و اسرائیل نشان می دهد آنان علاقه مند به تشکیل کشور  جدید در منطقه هستند. 

وی افزود: وزیر دفاع صهیونیست ها اعلام کرد داعش در حال تمام شدن است و قبل از تمام شدن با النصره می خواهند به تفاهم برسند.

دبیرکل جامعه مهندسین ادامه داد: ما معتقدیم تروریست خوب و بد نداریم ولی آنان هنوز متقاعد نشدند النصره هم تروریست است.

به گفته وی، اگر طراحی آنان انجام شود قطعا یک اسرائیل دوم خواهد بود تا بار را از صهیونیست ها بردارد.

باهنر با بیان اینکه این قضیه برای ترکیه که داعیه تشکیل حکومت بزرگ را دارد بسیار ناموسی است و خشن و جدی از تجزیه کردها مقاومت می کند، گفت: جمهوری اسلامی ایران اما در این میان به تمامیت اراضی کشورها تاکید دارد.

وی عملیات در حلب سوریه و موصل عراق را عملیات های حساب شده دانست طوری که حتی برخی پشتیبان ها هم زوال داعش را پذیرفته اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز