نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه جبهه انقلاب نباید از هنر غافل باشد، گفت: امروزه دشمن از ابزار هنر برای رسیدن به اهدافش استفاده می‌کند.

به گزارش مرور نیوز، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در مراسم افتتاح قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای استان، اظهار کرد: راز جلوگیری از تحریف و ماندگار کردن مناسبت‌ها و وقایع تاریخی، ثبت و تلفیق آن‌ها با زبان هنری است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه نسلی که انقلاب را به وجود آورده و نسلی که آن را لمس کرده است، به‌آرامی با نسل‌های بعدی جایگزین می‌گردند، حرکت به سمت زمینه‌هایی چون شعر و فیلم و تئاتر و مواردی ازاین‌دست، ضمن تثبیت این تاریخ شفاهی و یا مکتوب، می‌تواند این فرهنگ را به نسل‌های بعدی انتقال دهد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره شهدای استان البرز گفت: دوران دفاع مقدس، فصلی نورانی از انقلاب اسلامی است که روحیه انقلابی را در جامعه تقویت می‌کند؛ این دوران ممکن است به‌مرور دچار فراموشی شده یا دچار آفاتی چون تحریف گردد و باید برای این مسئله پیش‌بینی و برنامه‌ریزی داشت.

وی یادآور شد: تحریف، مسئله‌ای دور از انتظار نیست و همین الآن می‌بینیم که باوجود صحیفه امام و دیدگاه‌های واضح و روشن ایشان در مقابله با استکبار و شیطان بزرگ و حیات جمع کثیری از افرادی که امام را دیده‌اند و با او زندگی کرده‌اند، عده‌ای این‌طور القا می‌کنند که امام با شعار «مرگ بر آمریکا» موافق نبود و حتی قصد ارتباط و تعامل با او را داشت.

امام‌جمعه کرج تأکید کرد: ممزوج کردن آرمان‌ها با آثاری چون فیلم و شعر و بازی و پویانمایی امثالهم، عامل ماندگاری، توسعه و نشر فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: فیلم و پویانمایی و آثار تجسمی، پس‌زمینه‌ی ذهنی انسان را درگیر القائات خود می‌کند و امروز دشمن نیز به جدیت از این ابزار استفاده می‌کند، لذا جبهه انقلاب نباید از این مهم غافل باشد.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به حضور افراد و فیلم‌های با حواشی فراوان در جشنواره فیلم سال گذشته، یادآور شد: در 90 درصد آثاری که در جشنواره گذشته مقام کسب کردند، به‌کرات شاهد رنگ «آبی» به‌عنوان رنگ انتخاباتی یک جریان خاص در آمریکا هستیم که نشان از هدف‌گذاری و غرض سازندگان است.

وی افزود: درعین‌حال می‌بینیم که بعضی از سازندگان همین فیلم‌های داخلی، به‌جای تلاش برای توسعه و ترویج معارف انسانی و اسلامی، مضامینی چون فمینیسم را در فیلم‌های خود گسترش داده و مقابله با تعالیم فطری اسلام را هدف خود قرار داده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز تأکید کرد: وظایف سنگینی در این حوزه‌ها متوجه فعالان فرهنگی است و برنامه‌ها و اهداف نیز نباید به یک کنگره ختم شود، بلکه فازهای بعدی کار، جهت توسعه و گسترش این محتواها در سطح جامعه باید طراحی و اجرا شوند.

به گزارش مرور نیوز، قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای استان البرز روز گذشته با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان البرز، فرمانده سپاه استان، رئیس حوزه هنری البرز و جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه افتتاح شد.

گفتنی است؛ قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای استان البرز که به همت ستاد این کنگره، آماده‌سازی و فعال‌شده است، با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای روز و تجهیز به سیستم مدرن «موشن کپچر»، ساخت بازی‌های رایانه‌ای با موضوع‌های بومی چون دفاع مقدس و دفاع از حرم و همچنین طراحی و ساخت پویانمایی‌های سه‌بعدی را در دستور کار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز