رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه ارومیه گفت: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری مصلی‌ها باید به قرارگاه‌های فرهنگی شهرها تبدیل شوند و در این میان مصلای 25 ساله ارومیه نیاز به اعتبار برای نگهداری و ارتقا دارد.

به گزارش مرور نیوز از ارومیه، ابوذر حسنی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی برگزار شد، با اشاره به رویکرد‌ها ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان ارومیه اظهار کرد: زیرساخت های در حوزه تامین نیروی انسانی همانند شناسایی نیروهای کارآمد و تشکیل ستاد شورای روحانیون انجام در ستاد برگزاری نماز جمعه این شهرستان شده است.

وی با اشاره به دیگر اقدامات ستاد برگزرای نماز جمعه ارومیه افزود: خدمت رسانی بیش از پیش به مردم برای حضور فعال در مصلی، جذب نیروهای داوطلب برای خدمت رسانی به مردم، شناسایی و هماهنگی با دستگاه‌های همکار، ایجاد قرارگاه‌های فرهنگی و برگزاری مراسم‌های مختلف فرهنگی از جمله اقداماتی است که در دستور کار ستاد قرار داشته است.

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه ارومیه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: نماز جمعه قرارگاه فرهنگی ماست و از همین رو اعضای ستاد شروع به تشکیل قرارگاه‌های فرهنگی کرده‌اند و شرایطی فراهم شده تا مراسم‌های مختلفی در محل مصلی برگزار شود.

وی با اشاره به عملکرد ستاد برگزاری نماز جمعه ارومیه تصریح کرد: در سه بخش تشکیلاتی و سازمانی، فرهنگی و اجتماعی و توسعه و عمرانی اقدامات خود را پیش می‌بریم و تشکیل معاونین ستاد‌ها، راه اندازی رابطین مساجد در بخش برادران در سطح شهرستان ارومیه، احیای کانون فرهنگی و هنری و فعال سازی ستاد خادمین نماز جمعه از جمله برنامه‌های بخش تشکیلاتی و سازمانی است و برای تعامل با خواهران نیز رابطین خواهر مساجد نیز ایجاد می‌شود.

حسنی خاطرنشان کرد: در بخش فرهنگی و اجتماعی نیز ایستگاه‌های ارتباطی با مردم در مصلی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ایجاد می‌شود و مردم می‌توانند مشکلات خود را با مسئولان مربوطه در میان بگذارند تا بتوانند قسمتی از مشکلات را برطرف کنند که با استقبال مردمی روبرو شده است.

وی تاکید کرد: از دیگر اقدامات بخش فرهنگی و اجتماعی می‌توان به تهیه ویلچر برای جانبازان و معلولین، ساماندهی خبرنگاران و عکاسان برای حضور در مصلی، ایجاد غرفه‌های فرهنگی، راه اندازی مهد آدینه با مشارکت و حمایت بهزیستی، پاسخ به سوالات شرعی و حقوقی مردم به صورت رایگان، مشاوره‌های حقوقی و خانوادگی و مخصوص بانوان و فعال سازی کانال ستاد و سایت اشاره کرد.

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه ارومیه بیان کرد: مصلی امام خمینی (ره) ارومیه بیش از 25 سال قدمت دارد و برای نگهداری از چنین بنایی با این قدمت اعتبار لازم است که البته دولت نمی‌تواند هیچ بودجه‌ای بدان تخصیص دهد چرا که قانونی برای تخصیص اعتبار برای مساجد و مصلاها وجود ندارد و تمام هزینه‌ها از محل کمک‌های مردمی تامین می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز