امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با رئیس پارلمان لبنان دیدار کرد و ضمن تبریک پیروزی‌های عرسال، بر حمایت ایران از لبنان در مقابله با نقشه‌های دشمنان تأکید کرد.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در دیدار با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان، پیروزی‌های ملت، ارتش و مقاومت علیه تروریست‌ها در عرسال را تبریک گفت.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، امیرعبداللهیان گفت: این پیروزی‌ها در تکمیل پیروزی‌های سابق علیه تروریسم در حلب و موصل انجام می‌شود و آنچه بر خوشحالی ناشی از این پیروزی می‌افزاید این است که در آستانه یادبود سالانه پیروزی تاریخی مقاومت در سال 2006 (جنگ 33 روزه) به دست آمده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل افزود: جمهوری اسلامی ایران از وحدت و حاکمیت تمام کشورهای منطقه حمایت می‌کند و به دشمن‌های منطقه اجازه نمی‌دهد در توطئه‌های ویرانگر خود که به دنبال تجزیه کشورهاست، موفق شوند. ما کاملا اطمینان داریم رهبران منطقه در برابر این تلاش‌ها دست‌بسته نخواهند نشست بلکه با تمام قدرت در راستای شکست آن می‌کوشند.

وی ضمن قددرانی از تلاش‌های لبنان در مقابله با رژیم صهیونیستی و تروریسم تکفیری، گفت: معادله وحدت و هماهنگی میان ارتش، ملت و مقاومت، عنصر اساسی پیروزی‌ها و دستاوردهای اخیر است و ایران با تمام توان در کنار کشور برادر لبنان و مقاومت قهرمان آن جهت مقابله با این خطرات ایستاده است.

عبداللهیان به موضوع فلسطین نیز پرداخت و گفت تحولات اخیر در فلسطین، قدس و مسجدالاقصی نشان می‌دهد روحیه مقاومت و ایستادگی تنها راه برای تحقق اهداف از خلال مقابله با رژیم صهیونیستی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز