نماینده مردم لنگرود در مجلس بابیان اینکه آزادگان پیام‌رسانان واقعیت‌های جنگ تحمیلی به نسل آینده هستند، گفت: آزادگان سرافراز سفیران انقلاب اسلامی و تندیس استقامت هستند.

مهرداد بائوج لاهوتی امروز در گفت‌وگو با مرور نیوز در لنگرود با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، اظهار کرد: آزادگان گنجینه‌های ارزشمندی از دوران تجاوز کفار بر شیعیان هستند که گرامیداشت یاد آنان باعث رسوایی استکبار علیه ایران و انقلاب اسلامی است.

وی بابیان اینکه آزادگان سفیران انقلاب اسلامی و تندیس استقامت هستند که در شرایط سخت پشتیبان انقلاب بودند، گفت: آزادگان پیام‌رسانان واقعیت‌های جنگ تحمیلی به نسل آینده هستند که لازم است اصحاب رسانه و نویسندگان خاطرات اسرای جنگی ایران را برای عبرت‌آموزی آیندگان به نگارش درآوردند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی از آزادگان به‌عنوان اسوه‌های مقاومت و ایثار یاد کرد و افزود: بسیاری از ائمه اطهار و پیروان معصومین توسط دشمن به اسارت رفتند ولی مسیر معرفی اسلام را در همان زندان‌ها نیز با روش و منش خود دنبال کردند و آزادگان نیز در مسیر تبیین ارزش‌های انقلاب حرکت کردند.

لاهوتی تصریح کرد: اگر ملت ایران امروز به عظمت و بزرگی دست‌یافته به خاطر ازخودگذشتگی، مقاومت، ایثار و شجاعت آزادگان سرافراز است.

وی بابیان اینکه اسیران جنگی ایران بخش بزرگی از تاریخ انقلاب کشور هستند، گفت: آزادگان طی سال‌های متمادی در برابر ظلم و شکنجه عراقی‌ها در زندان‌های مخوف رژیم بعثی عراق مقاومت کردند که این شجاعت و ایستادگی آنان قابل‌تقدیر و ستودنی است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز