سخنگوی جمعیت ایثارگران با بیان اینکه دولت از سر بی میلی برنامه ششم توسعه را نوشته است، گفت: برنامه ششم در راستای سیاست‌های ابلاغی برنامه نیست و بسیاری از قوانین دائمی را لغو کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی مرور نیوز، لطف الله فروزنده سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در نشست خبری با عنوان نقد برنامه ششم توسعه که صبح امروز در پاتوق رسانه های انقلاب اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه یکسری از احکام برنامه توسعه لازم است توسط دولت عملی شود، اما در برنامه ششم توسعه وجود ندارد، اظهار کرد: دولت از سر سیری و بی میلی یک برنامه ای ارائه داده و برای هر مسئله ای یک حکمی نوشته است.

وی افزود: دولت علی رغم کش و قوس های فراوانی که درباره برنامه ششم توسعه انجام شد و مقام معظم رهبری فرمودند دولت باید برنامه را ارائه دهد، اما در نهایت کار خود را کرد. شاید بتوان این رفتار دولت را لجبازی با مجلس دانست.

فروزنده تاکید کرد: برنامه ششم توسعه بسیاری از قوانین را لغو کرده است و در راستای سیاست های ابلاغی برنامه نیست و نمی توان آن را رصد کرد.

سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تصریح کرد: بسیاری از حرف هایی که در این برنامه زده شده، عملی نیست و گذشته را آسیب شناسی نکرده اند. همچنین منابع و مصارف در برنامه ششم توسعه مشخص نشده است و هیچ شاخصی برای رصد ندارد.

وی تاکید کرد: برنامه ششم توسعه بسیاری از قوانین دائمی را لغو کرده است. یکسری از قوانین که برای کشور الزام است، متاسفانه در این برنامه وجود ندارد.

فروزنده با بیان اینکه برنامه ششم توسعه قابلیت اجرایی شدن را ندارد، گفت: یک تفکر لیبرالی در برنامه ششم توسعه حاکم است امروز مجلس در ارتباط با برنامه ششم در یک آزمون قرار دارد اما به هر حال ظرفیت کارشناسی مجلس محدود است و نمی تواند احکام بنویسد.

سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بیشترین ظرفیت کارشناسی در ارتباط با نگارش احکام برنامه توسعه در اختیار دولت است و مجلس تنها می تواند تغییرات شکلی در برنامه اعمال کند. بنابراین ابهامات برنامه ششم با وجود عدم تغییرات لازم توسط دولت در آن باقی خواهد ماند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز