نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:رهبر انقلاب با بصیرت خود در خصوص حوزه سایبری، تاسیس شورای فضای مجازی با هدف فرماندهی موضوعات مرتبط را دستور دادند. این بصیرت نیز در پدافند غیرعامل یعنی دشمن شناسی، ابزار شناسی دشمن و به موقع عمل کردن است.

به گزارش خبرنگار سیاسی مرور نیوز، محمدرضا باهنر در سومین همایش مصون سازی زیرساخت های کالبدی کشور گفت: پدافند در حوزه دفاعی باعث شده است که ایران در آشوب های نظامی منطقه، چون جزیره امنی باشد.

وی با مطرح کردن موضوع تحریم های ایران تصریح کرد: ایران پس از انقلاب در تحریم های بسیاری بوده و همین تحریم ها عامل پیشرفت ما در بخش های متفاوت گردید که در بخش های نظامی، بخشی از آن را براینمایش قدرت ملی ایران نشان دادیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره تاریخ فعالیت پدافند غیرعامل گفت: سازمان پدافند غیرعامل از قدمت کمتری نسبت به آفندهای دفاعی برخوردار است اما پیشرفت های چشمگیری در همین مدت زمان کوتاه داشته است.

باهنر ادامه داد: پدافند غیرعامل صرفا نظامی نیست و موضوع امروز مرتبط با این سازمان تحریم هاست و رویکرد اقتصاد مقاومتی، بهترین اقدام بوده است. امروزه جنگ نرم اولویت اول دشمنان ایران محسوب میشود و از هر طریقی در تلاش برای نفوذ هستند که مهمترین آنها تخلیه اطلاعاتی از افراد، خصوصا مسئولین فعال و حوزه سایبری است.

وی در خصوص تاسیس شورای فضای مجازی اظهار داشت: رهبر انقلاب بعد از سال ٨٨ به موضوع بصیرت بسیار تکیه داشته اند که بصیرت ایشان در خصوص حوزه سایبری تشکیل تاسیس شورای فضای مجازی با هدف فرماندهی موضوعات مرتبط است. بصیرت در پدافند غیرعامل یعنی دشمن شناسی، ابزار شناسی دشمن و به موقع عمل کردن است.

باهنر ادامه داد: پدافند در خصوص بومی سازی باید به موضوع هزینه و فایده توجه داشته باشد .برنامه ششم توسعه بسیار مهم است، معضلاتی چون کمبود آب، ریزگردها ، ایجاد خشکسالی و ... در این برنامه گنجانده شده است که ارتباط غیرمستقیم با پدافند در خصوص مصون سازی دارد؛ که امیدوارم در کنش های مجلس و دولت این برنامه به نتیجه مطلوب برسد.  

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز