دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات یکی از مهمترین مشکلات دولت های کشور را پوپولیستی بودن برشمرد و با انتقاد از پیاده نشدن اقتصاد مقاومتی در عمل بین مسئولان با پوشیدن لباسهای مارک دار خارجی، منفعت گری سیاسی و سیاست زدگی در سیاستمداران را بسیار بد توصیف کرد.

یکی از مهمترین مشکلات دولت نهم و دهم، تهدید همیشگی دیگر سیاسیون و چهره ها با استفاده از جمله "بگم بگم" بود که در این دولت به گونه ای دیگر و با گفتن "هر چه داریم از دولت قبل به ارث "بردیم و از این دست جملات متبلور شده است.

خبرنگار سیاسی مرورنیوز به همین منظور گفت وگویی با حجت الاسلام محمد زارع فومنی دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات انجام داده است.

زارع فومنی در این گفت وگو با بیان اینکه دولت قبل اشتباه بزرگی داشت و آن اشتباه استفاده از واژه بگم بگم بود، گفت: این دولت همه تا مشکلی پیش می آید می گوید همه چیز از دولت قبل است.

وی با انتقاد از این رویه، خاطرنشان کرد: مشکل دولت ها این است بجای پرداختن و انجام دادن به کارهایی که شعار خودشان بوده به عملکرد دولت قبل می پردازند که این امر در کشور مشکل ساز شده است.

به عقیده زارع فومنی این در کشور ما مشکل شده است؛ دولت بجای پرداختن به اینکه دولت های قبلی چه کردند می تواند برنامه های خود را اعلام و همان برنامه ها را دنبال کند واین مردم هستند که درباره دولت ها نظر می دهند.

وی افزود: اگر دولتی عملکرد درستی داشته باشد مردم با رای خود نظرات خود را نشان می دهند که آیا عملکرد مثبت بوده یا نه.

دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات با تاکید بر پوپولیستی بودن بیشتر دولت ها در جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: دولت آقای روحانی دولت پوپولیستی است، دولت آقای احمدی نژاد هم دولت پوپولیستی بود و دولت های قبلی هم همینطور فکر می کردند و این بد است که ما مردم را سطح پایینی می بینیم و خودمان را سطح بالا.

** دست ملت را باید بوسید

وی ادامه داد: رفتیم روی یک بلندی ایستادیم و داد می زنیم آی، کی ندارد چیزی مرغی پولی به او بدهیم و این واقعا توهین به یک ملت است؛ شما دست این ملت را هم ببوسید و بجای اینکه با این پول ها به کشورها دیگر بروید برای خودتان و بچه هایتان، باید طبق طبق پول به این مردم بدهید.

زارع فومنی با طرح این سوال چرا فرزندان اکثر مسئولان در خارج از کشور درس می خوانند، خاطرنشان کرد: مسئولان پاکدست در کشور هم کم نداریم اما چرا فرزندان اکثر مسئولان  باید در خارج از کشور درس بخوانند و اگر دانشگاه داخل کشور کیفیتش خوب نیست چرا دیگر فرزندان جامعه باید در این دانشگاه ها درس بخوانند.

 دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات با بیان اینکه دولت های ما مشکلات خود را روی دوش دولت دیگر می اندازند، گفت: آقای روحانی باید قبول کند در حوزه اقتصادی ضعیف بوده است و در حوزه بین المللی قدرت دولت به مانور دادن در بحث بین المللی، برجام و ارتباط با دیگر کشورها است و دولت متاسفانه داخل را فراموش کرده و اشکال کار دولت این بود که بیشترین توان را روی بحث برجام و کمترین توان را روی مشکل مردم گذاشت.

وی با انتقاد از گره زدن برجام به همه مشکلات کشور، ادامه داد: نباید همه چیز را به برجام گره می زدند، برجام مشکلی از ما حل نمی کند و تا نیاییم این اختلاف چند دهه خود را با امریکا رفع نکنیم مشکلی از بین نمی رود. اگر برجام تمام شود بحث حقوق بشر است و این روند ادامه خواهد یافت تا زمانی که تابع و عامل دست آنان شویم.

زارع فومنی با تاکید بر ایستادن روی زانوان خود، خاطرنشان کرد: باید مانند دیگر کشورهای آسیایی دست خود را روی زانوهای خودمان بگذاریم و ببینیم که چین و ژاپن و حتی کشورهایی چون تایلند، مالزی و اندونزی که در اقتصاد کولاک می کنند، خودشان کوشش کردند طوری که حتی لباس هایی که خارجی ها می آوردند را نمی پوشیدند و به اقتصاد خود اکتفا کردند تا به اینجا رسیدند.

وی ادامه داد: اما در کشور ما کت شلوار وزیر خارجی است؛ لباس وکیل و نماینده مجلس با مارک خارجی است در حالی که بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح می کنیم و با این وضع چگونه می توانیم کشور خود را نجات دهیم و آن را به دست صاحبش یعنی حضرت ولی عصر (عج) برسانیم.

دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات افزود: کشور در وضعیت بدی قرار دارد نه برخی اصولگراها به مردم راست گفتند و نه بعضی از اصلاح طلبان ؛ بسیاری از آنان واقعیت ها را مخفی می کنند و در کل اینکه این منفعت نگری سیاسی و سیاست زدگی چیز بدی است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز