رئیس جمهور به منظور شرکت در نشست سه جانبه سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه، عازم شهر سوچی در روسیه شد.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح چهارشنبه به منظور شرکت در نشست سه جانبه سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه، با بدرقه رسمی معاون اول رئیس جمهور، عازم شهر سوچی در روسیه شد.

در مراسم بدرقه رسمی رئیس جمهور، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و جمعی از وزرا و معاونان رئیس جمهور حضور داشتند.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی و حمید ابوطالبی مشاور رئیس جمهور، روحانی را در این سفر همراهی می کنند.

نشست سه جانبه سران جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و ترکیه با هدف بررسی روند و نتایج مذاکرات آستانه و آغاز فرآیندهای سیاسی داخلی در سوریه برگزار می شود.

همچنین در راستای موفقیت‌های بدست آمده در مبارزه با تروریسم تکفیری داعش در سوریه، بررسی قدم‌های آتی برای ثبات بلند مدت اوضاع در این کشور، در این اجلاس مورد بحث و تبادل نظر سران ایران، روسیه و ترکیه قرار خواهد گرفت.

پیش از این نشست کارشناسان ارشد ایران، روسیه و ترکیه در تهران و نشست وزرای خارجه سه کشور در آنتالیای ترکیه برگزار شد که در آن وزیر امور خارجه ایران، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه با یکدیگر در ارتباط با چگونگی ادامه روند نشست‌های آستانه رایزنی و زمینه را برای برگزاری اجلاس سران سه کشور در ارتباط با این موضوع فراهم کردند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز