یک روزنامه آمریکایی نوشت حضور نظامی ایران در عراق و سوریه به دست‌یافتن به مسیری امن تا مدیترانه ختم می‌شود که این اتفاق، خطری برای اسرائیل خواهد بود.

به گزارش مرور نیوز، روزنامه واشنگتن تایمز در یادداشتی ضمن اشاره به حوادث جاری در منطقه نوشت محور تازه قدرتی در خاورمیانه بین ایران شیعه و سوریه از یک سو و روسیه از سوی دیگر شکل گرفته است.

ال تاد وود، نویسنده یادداشت واشنگتن تایمز در ادامه نوشته است که ایران به زودی از مسیر عراق به دریای مدیترانه، شمال آفریقا و سرزمین عربی دسترسی و بر آن تسلط خواهد داشت.

این نویسنده که پیشتر در نیروی هوایی آمریکا فعالیت داشته در ادامه مدعی شده که ایران در عراق و سوریه در جنگ نیابتی شرکت دارد و حزب‌الله لبنان در کنار ایران است اما مدیریت و هدایت عملیات‌ها به دست سپاه ایران بویژه سردار قاسم سلیمانی است.

در ادامه یادداشت نویسنده با نقل قول از یک مقام اروپایی نوشت بعد از 12 سال بحران در عراق و چند سال بحران در سوریه، ایران در آستانه دست یابی به مسیری است که جای پایش را در منطقه محکم‌تر می‌کند و آن را قادر می‌سازد به راحتی از تهران به دریای مدیترانه راه داشته باشند.

در ادامه نویسنده نوشته است این مسیر امن برای ایران از استان دیاله در عراق و شهر شرقاط و منطقه تحت کنترل کردها در سوریه تا شهر لاذقیه سوریه همه مسیرهای امنی را برای ایران تا مدیترانه رقم می‌زنند.

در انتهای این مطلب که نویسنده بیشتر با نگارش آن قصد ایران هراسی و هشدار برای تامین امنیت رژیم اشغالگر قدس داشته تا ارائه یک تحلیل ال تاد وود خاطر نشان می کند که کرد، ایجاد این مسیر امن برای ایران، تاثیرات منفی بویژه برای اسرائیل دارد چون دشمن اسرائیل یعنی حزب‌الله قادر خواهد بود از این مسیر دائما تجهیزات و تسلیحات از ایران دریافت کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز