به گفته سرآشپز سابق رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون عاشق پنیرهای سوئیسی است و روزانه تا 10 بطری شراب فرانسوی می‌خورد.

به گزارش مرور نیوز، کنجی فوجیموتو، سرآشپز سابق کیم جونگ اون گفته است که رهبر کره شمالی هر شب بعد از شام 10 بطری شراب فرانسوی گرانقیمت می‌نوشد. وی همچنین عاشق پنیر سوئیسی بوده و با ولع خاصی آن را می‌خورد.

به گفته فوجیموتو دلیل اصلی چاقی زیاد کیم جنگ اون در طول یک سال گذشته علاقه شدید وی به غذاهای خوشمزه اروپایی است. بطوریکه، رهبر کره ی شمالی بیش از 280پوند در سال گذشته اضافه وزن داشته است.

گزارش ها حاکی از  آن است که کیم جونگ اون به دلیلی اضافه وزن با مشکلات جسمانی زیادی مواجه شده است که از جمله آن می توان به دیابت اشاره کرد ولی وی همچنان مصمم به سفارش دادن غذا های مورد علاقه خود است.

وی همچنین به دلیل خوشگذرانی‌های زیاد دچار بیماری نقرس است که در اثر افزایش اسید اوریک در خون و چاقی زیاد به وجود می‌آید.

به نوشته روزنامه اکسپرس، در کره شمالی این گمانه‌زنی وجود دارد که کیم جونگ اون برای اینکه شبیه پدربزرگش شود خود را چاق می‌کند.

به گفته سرآشپز فوجیموتو عشق رهبر کره شمالی به پنیر سوئیسی به اندازه ای زیاد است که افرادی را در سال 2014 برای آموزش نحوه درست کردن این ماده غذایی به این کشور فرستاده است. ولی از پنیر سر آشپزهای خود راضی نبوده و کماکان این پنیر را از اروپا وارد می‌کند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز