نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی تلاش دارد با ایجاد موانعی مانع علم آموزی کودکان فلسطینی شود گفت: هدف این رژیم نابودسازی آینده فلسطین است.

به گزارش خبرنگار سیاسی مرورنیوز، در اولین سالروز آغاز انتفاضه سوم فلسطین و همزمان با سالگرد شهادت محمد الدوره کودک فلسطینی که در تقویم ایران با نام روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی نام گذاری شده است.

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران در نشستی با اشاره به آسیب هایی که جنگ و رژیم صهیونیستی بر کودکان فلسطین وارد می کند گفت: رنج هایی که کودکان فلسطینی می برند مربوط به زمان حاضر نیست بلکه از سال 1917 که فلسطین توسط انگلیس اشغال شد ما شاهد اثرات منفی مناضعات در جامعه فلسطین و کودکان آن هستیم.

وی ادامه داد: وقتی پدر یا مادری شهید می شوند فرزندان یتیم آنها باید بهای این شهادت را بپردازند.

ما در سال 1948 و آغاز اشغال فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی شاهد آوارگی و کشتار کودکان این سرزمین هستیم.

ابوشریف با بیان اینکه در حال حاضر 5 میلیون آواره فلسطینی نامشان در سازمان های بین المللی به ثبت رسیده است تصریح کرد: نیمی از این 5 میلیون کودکانی هستند که در نتیجه جنگ های تحمیلی رژیم صهیونیستی خانه خود را از دست داده اند اما این پایان ظلم های رژیم صهیونیستی نیست.

46 درصد فلسطینی ها کودکان زیر 15 سال هستند که باید سیاست های منفی این رژیم از جمله جلوگیری از آموزش را تحمل کنند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران با بیان اینکه تنها در سال 2012 ، 900 کودک توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شد خاطرنشان کرد: پارلمان این رژیم در حال تصویب قانونی است که کودکان 12 سال را نیز به شکل قانونی بازداشت و محاکمه کند.

نکته قابل تامل آن است که تا پیش از این نیز این جنایات صورت می پذیرفت اما اکنون در مقابل دیدگان جامعه بین المللی این قانون در حال تصویب است.

ابوشریف افزود: در جنگ های سال های 2008، 2012 و 2014 یک پنجم کشته شدگان و مجروحین را کودکان تشکیل می دادند. کودکانی که به رغم سیاست های صهیونیستی امروز تلاش می کنند با افزایش علم و دانش خود رهبران آینده این سرزمین باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز