وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اشتغال در حوزه فضای مجازی یکی از مباحث مهم شورای عالی اشتغال بود، ادامه داد: بهبود فضای کسب و کار در حوزه‌های اختصاصی نیز مهمترین مصوبه جلسه امروز شورای عالی اشتغال بود که در این خصوص برای سال ۹۷ ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در حوزه فضای مجازی پیش‌بینی شد.

به گزارش مرور نیوز، وزیر تعاون، کار و تعاون اجتماعی به بیان توضیحاتی پیرامون جلسه شورای عالی اشتغال و مصوبات این شورا پرداختند.

علی ربیعی در تشریح جزئیات جلسه امروز شورای عالی اشتغال به ریاست رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال از دو محل نوسازی بافت فرسوده و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری، یکی از مهم‌ترین طرح‌های مهم دولت در حوزه اشتغالزایی برای سال ۹۷ است، گفت: همچنین در این جلسه در خصوص ایجاد مشاغل مرتبط با ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات) و طرح‌های چندگانه ذیل طرح کارآفرینی و اشتغال برای جوانان (کاج) بحث‌های مهمی مطرح شد.

وی ادامه داد: در بحث بازآفرینی شهری برای سال ۹۷، ایجاد ۲۸۰ هزار فرصت شغلی برای سال ۹۷ پیش‌بینی شد. همچنین در راستای اجرای طرح تعویض خودروهای فرسوده که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشور به صورت مشترک دنبال می‌شود، ایجاد ۱۳ هزار شغل هدفگذاری شد.

بهبود فضای کسب و کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اشتغال در حوزه فضای مجازی یکی از مباحث مهم شورای عالی اشتغال بود، ادامه داد: بهبود فضای کسب و کار در حوزه‌های اختصاصی نیز مهمترین مصوبه جلسه امروز شورای عالی اشتغال بود که در این خصوص برای سال ۹۷ ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در حوزه فضای مجازی پیش‌بینی شد.

طرح «تکاپو» در کل کشور تعمیم می یابد

ربیعی افزود: بحث دیگر مطرح شده در جلسه امروز در حضور رئیس‌ جمهور، ادامه اجرای طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) در استان‌ها بود؛ طرح «تکاپو» در حوزه فضای مجازی به صورت پایلوت در هشت استان اجرا شده بود که قرار شد این طرح در کل کشور تعمیم داده شود.

وی تصریح کرد: همچنین طرح‌های ذیل طرح کارانه اشتغال برای جوانان (کاج) از جمله آموزش در محیط کار واقعی، طرح یارانه دستمزد به کارفرما و مشوق‌های بیمه‌ای در جلسه مورد بحث‌ و بررسی قرار گرفت و ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی برای سال آینده در قالب طرح کاج هدفگذاری شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز