رییس نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود 400 مدیر در کشور از دریافت حقوق نامتعارف برخوردار بودند، گفت: دیوان محاسبات تاکنون 50 میلیارد ریال از این پول ها را مسترد کرده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی مرورنیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس پس از ارائه گزارش عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور درباره حقوق های نامتعارف گفت: در این گزارش همه بخش های مدیریتی کشور از جمله قوای سه گانه، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و نهادهای زیر نظر رهبری مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: گزارش دیوان محاسبات در مورد حقوق های نامتعارف گزارش کاملی بود که در سه بخش حقوق، پاداش و وام های نامتعارف تهیه شد و می تواند مبنای پایه های کار برای اصلاحات قانونی و پیگیری این موضوعات باشد.

رئیس مجلس تصریح کرد: از بین صد هزار مدیر کشور 390 یا 400 نفر از این افراد از حقوق نامتعارف برخوردار بودند که دیوان محاسبات بیش از 400 پرونده برای آن ها تشکیل داده است و تا کنون 50 میلیارد ریال مسترد شده و مابقی نیز باید مسترد شود.

علی لاریجانی با بیان اینکه دیوان محاسبات به دلیل اینکه باید تمام این پول های نامتعارف را پس بگیرد گفت: لازم است با تمام متخلفین برخورد شود و امیدواریم با اصلاحات اساسی خلا هایی که ممکن است افراد از آن ها استفاده کند از بین برود.

به گزارش مرور نیوز، عادل آذر رییس دیوان محاسبات امروز برای گزارش حقوق های نامتعارف در صحن علنی مجلس حاضر شده بود.

در همین رابطه دولت نیز تدابیری اندیشیده است.

گزارش دیوان محاسبات در مورد حقوق های نامتعارف قرار است روز سه شنبه پس از آنکه در اختیار نمایندگان قرار گیرد در دستور کار مجلس قرار گیرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز