رئیس مجلس گفت: به محض اینکه در شرایط سوریه قرار است تغییری ایجاد شود جلسه می‌گذارند که این تغییر ایجاد نشود. چگونه ۶۰ کشور نتوانستند داعش را از عراق بیرون کنند؟

به گزارش مرور نیوز، علی لاریجانی در کنگره ۲۳۰۰ شهید شهرستان خمینی‌شهر اصفهان با اشاره به افتخارات این خطه در دوران جنگ تحمیلی اظهار داشت: حضور در این محفل برای بنده افتخار است، این مراسم متعلق به شهدای منطقه در چه، کوشک، اصغرآباد و خمینی‌شهر است که درصد شهدای این منطقه بیشتر از دیگر مناطق بوده و که نشان از روحیه حماسی و حسینی دارد و از وجوه انقلابی بودن است.

وی افزود: شاید در ادبیات اسلامی ما کمتر موضوعی را داریم که در مجاهدت تأثیرگذاری در زندگی فردی داشته باشد. در حوزه معرفت تفکر اسلامی چیزی مهم‌تر از توحید نداریم و اهمیت هیچ موضوعی به اندازه اهمیت توحید نیست.

اهم اظهارات لاریجانی به نقل از تسنیم به این شرح است:

*ما شیعیان ادعای آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) را داریم که باید در این راستا دو رکن فکری و عملی را در سبک زندگی رعایت کنیم، آماده بودن برای ظهور حضرت به معنای مجاهد بودن است و آمادگی واقعی به معنای این است که فرد از نظر فکری و سبک زندگی آماده مجاهدت باشد.

*مجاهدت یک رکن در سبک زندگی فردی و اجتماعی است، این شرایطی بود که اسلام در مقابل بشریت قرار داده است، یعنی اگر می‌خواهیم به سعادت برسیم باید آماده جهاد باشیم که مسلمان‌ها در پناه همین فکر فتح‌هایی داشتند و حتی زمانی اسلام تا اسپانیا نیز رفت.

*امام حسین (ع) در نامه به حنفیه گفت: دین جدم به خطر افتاده است، پس ۲ رکن توحید و جهاد عامل سعادت جامعه است و انقلاب اسلامی ما این ۲ فکر را در جامعه به ویژه برای جوانان ایجاد کرد.

*زمانی که شوروی سابق دچار تلاطم شد امام راحل نامه‌ای را به گورباچف نوشت که امام در آن نامه ایجاد تفکر توحیدی را در جامعه گوش زد کرد تا فکر توحیدی را در جامعه عمیق کند.امروز نیز این چنین است و در  سخنان  رهبر معظم انقلاب نیز این ۲ وجه دیده می شود، امروز شرایط پیچیده‌تر شده است، آن زمان شرایط ساده بود و همراه با صدام همه به ما حمله کردند، دوران جنگ، مصافی سخت اما روشن بود.

*به محض اینکه در شرایط سوریه قرار است تغییری ایجاد شود جلسه می‌گذارند که این تغییر ایجاد نشود، به این دلیل که کشورهای اسلامی به جان یکدیگر افتاده‌اند و در حال از بین رفتن هستند، این برای اسرائیل بسیار خوب است به این دلیل که به راحتی در کناری نشسته و نابودی مسلمانان را تماشا می‌کند.این صحبتی است که در جلسات خودشان می‌گویند و بهترین شرایط را اینگونه دیده و بدترین شرایط را در زمان پیروزی ایران و حزب الله می‌بینند، آن‌ها سعی بر این دارند که تروریست را در دنیا از بین نبرند، به همین دلیل نمی‌خواهند داعش در عراق از بین برود، اگر این موضوع را مطرح کنند پس چگونه ۶۰ کشور نتوانستند داعش را از عراق بیرون کنند، در این شرایط ادعای ابرقدرتی آن‌ها زیر سئوال می رود، پس به این نتیجه می رسیم که آن خودشان نمی‌خواهند و با ایجاد یک حادثه ابعاد آن را برای از بین بردن کشورهای اسلامی مدیریت می‌کنند.

*تهاجم فرهنگی یک حقیقت است که دشمن به آن دامن می‌زند، روش دیگر فشار به کشور ما این است که شرایط اقتصادی را سخت کنند، مانند پایین آوردن قیمت نفت، البته تحریم‌ها بخشی از مشکلات جامعه بود و مشکل اصلی کشور مدیریت است که سبب بسیاری از مشکلات شده است.

*امروز شرایط با گذشته یکسان نیست، از زمان جنگ تا امروز سپاه پاسداران، بسیج و ارتش تلاش بسیاری در تربیت نیروهای انقلابی دارند، سال گذشته بود که بازدیدی از نیروهای دریایی سپاه و ارتش داشتم و شاهد این بودم که شرایط با زمان جنگ بسیار متفاوت شده و در این زمینه متحول شده‌ایم، شرایط قابل مقایسه نیست اما باید دانست برای دیگران نیز شرایط تغییر کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز