دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره احتمال رای اعتماد نمایندگان به وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش گفت: نمایندگان نسبت به مواضع وی در خصوص مسائل سال 88 سوال دارند و باید قبل از هر چیز این مساله روشن شود.

این هفته قرار است سه وزیر پیشنهادی روحانی از نمایندگان مجلس برای دوران اندک باقی مانده از دولت یازدهم رای اعتماد بگیرند. در همین رابطه امید است در صورتی که فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، گزینه جدید روحانی برای وزارت آموزش و پرورش به این مقام برسد مشکلات این وزارت خانه و از جمله بحث صندوق ذخیره فرهنگیان را مرتفع سازد.

اما مساله مهم پیشرو موضوع رای اعتماد منتخبان ملت به شخص موردنظر رئیس جمهور است. در این راستا علیرضا سلیمی، دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به خبرنگار سیاسی مرور نیوز گفت: احمدی دانش آشتیانی یک بار برای ارائه برنامه‌هایش به مجلس آمده است. ولی به دلیل وجود اما و اگرهای نمایندگان در خصوص این برنامه ها، وی باید یک‌بار دیگر برای توضیح در مجلس حضور یابد.

نماینده مردم محلات در مجلس خاطر نشان کرد: نمایندگان در مورد مواضع وزیر پیشنهادی رئیس جمهور در مسائل سال 88 سوال دارند و این مساله باید روشن شود.

سلیمی در پاسخ به این سوال که آیا شما احتمال رای اعتماد گرفتن دانش آشتیانی را پایین می‌دانید، تنها به این جمله که جواب این پرسش در نکاتی است که عنوان کردم، بسنده کرد.

در همین حال میر حمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در گفتگو با خبرنگار سیاسی مرور نیوز بحث رای اعتماد نمایندگان به وزیر پیشنهادی را منوط به جلسه فردا (یکشنبه) مجلس و حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور برای بیان آخرین دفاعیات از وزرای جدید دولت  دانست.

این مباحث در حالی مطرح شده‌اند که مهرداد بائوج‌لاهوتی سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن ضعیف دانستن دانش آشتیانی برای وزارت آموزش و پرورش تاکید کرده است او برای اداره این وزارت خانه مهم برنامه مدونی ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز