دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: نیروهای مسلح به عنوان جمعیت بزرگی در کشور هستند، به همین خاطر دستورالعملی صادر شده تا هیچ کالای خارجی خریداری نشود و در صورت خرید بودجه آن پرداخت نمی‌شود.

به گزارش مرور نیوز، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا امروز سه شنبه 21 فرودین در حاشیه مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی، گفت: این رسم خوبی است که قدر شهدا را بدانیم. شهدا در اندیشه و تفکر و اخلاق و رفتار چگونه بودند و عملکرد آنها در دفاع مقدس مانند شهید صیاد چگونه بوده است.

وی دربیان ویژگی های شهید صیاد شیرازی گفت: شهید صیاد در اندیشه و عمل انسانی بود که به قرآن، اسلام و سنت رسول‌االله و سیره ائمه اطهار اعتقاد داشت و فرمایشات آنها را سرلوحه کار خود قرار می‌داد علاوه بر این در اخلاق و رفتار انسانی مردم دارد و مردم‌یار بود.

مردم ما کالای ایرانی مصرف کنند

سرلشکر صفوی درباره شعار سال گفت: یکی از کلیدی‌ترین و شاید اصلی‌ترین بحث اقتصاد مقاومتی شاخصه‌ای است که مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در مشهد مقدس ایراد فرمودند و آن این است که مردم ما کالای ایرانی مصرف کنند.

سرلشکر صفوی

خودرو داخلی و خارجی در یک کیفیت باشند

وی ادامه داد: البته از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان حمایت شود یعنی باید کالاهایی ساخته شود که با کالای مشابه خارجی از نظر کیفیت و قیمت قابل مقایسه باشد. در اینجا نقش سازمان استاندارد حائز اهمیت است؛ به عنوان مثال اگر این سازمان فعال بود استانداردی مشخص می‌کرد تا خودرو داخلی و خارجی در یک کیفیت باشند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: نیروهای مسلح به عنوان جمعیت بزرگی در کشور هستند، به همین خاطر دستورالعملی صادر شده تا هیچ کالای خارجی خریداری نشود و در صورت خرید بودجه آن پرداخت نمی‌شود؛ بنابراین اگر نیروهای مسلح، کارمندان دولت و خانواده آنها کالای ایرانی مصرف کنند نقطه تحولی در حمایت از کالای ایرانی صورت می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز