رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی سوریه حمایت می‌کند و روسیه نیز سیاست مشابه ایران را دارد.

به گزارش مرور نیوز، علاء الدین بروجردی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی حمایت گسترده ای را از داعش در طول سال های طولانی جنگ تحمیلی به روسیه، داشتند، اظهار داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی فکر می کردند با این روش و گسیل ده ها هزار تروریست از ده ها کشور دنیا می توانند ساختار سیاسی حاکم بر سوریه را تغییر دهند، اما عملا شکست خوردند.

وی تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل امروز به عنوان شکست خورده این صحنه به دنبال این هستند که مرحله استقرار سوریه و برقراری امنیت پایدار در این کشور را به هم بزنند و برای خود سهمی هم تعریف کرده اند که به ناحق و غیرقانونی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آمریکا با اقداماتی که در شرق فرات انجام داده به دنبال این است بتواند در آن جا پایگاه ایجاد کند و ماندگار شود.

علاءالدین بروجردی

روس ها هم قاطعانه در مقابل تهدید های آمریکا ایستاده اند

بروجردی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی سوریه حمایت می کند، افزود: کشور بزرگ روسیه نیز سیاست مشابه ایران را دارد و روس ها هم قاطعانه در مقابل تهدید های آمریکا ایستاده اند.

وی یادآور شد: اگر ترامپ بخواهد بازی بچگانه خود را ادامه دهد، قطعا به منافع آمریکا در منطقه ضربه شدیدی وارد خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز