وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با شبکه سی بی اس تاکید کرد در صورتی که ترامپ تصمیم به بازگرداندن تحریم‌ها بگیرد، ایران آماده اقدام متقابل است.

به گزارش مرور نیوز، محمد جواد ظریف در گفتگو با شبکه CBS به بیان سوالاتی درباره برنامه هسته ای ایران پرداخت.

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: «مایک پمپئو» رئیس پیشین سازمان سیا به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران اقرار کرده است.

پمپئو اذعان کرده که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز بوده، هست و خواهد بود

وی در مصاحبه با برنامه «رو در رو با مردم» ضمن اشاره به سخنان پمپئو در جلسه استماع کنگره آمریکا تاکید کرد: وی اذعان کرده که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز بوده، هست و خواهد بود.

به گفته ظریف این سخنان، اعترافی دیرهنگام از سوی این مقام آمریکایی است اما نشان می دهد که هیچ دلیلی برای تحریم ها وجود نداشته است.

وزیر خارجه ایران در بخش دیگری از این مصاحبه درمورد واکنش تهران به خروج احتمالی آمریکا از برجام گفت: ما چندین گزینه داریم که آماده اجرا هستند؛ از جمله این که فعالیت‌های هسته‌ایمان را با سرعت بیشتر از سر بگیریم.

وی افزود: گزینه‌های ما آماده اجرا هستند و ما هر زمانی که مناسب بدانیم، تصمیم لازم را خواهیم گرفت.

ظریف همچنین تاکید کرد در صورتی که ترامپ تصمیم به بازگرداندن تحریم‌ها بگیرد، ایران آماده اقدام متقابل است. وی گفت: بدیهی است بقیه دنیا نمی‌توانند از ما بخواهند به صورت یکجانبه و یک‌سویه توافقی را اجرا کنیم که نقض شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز