رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اجرایی کردن منویات رهبر معظم انقلاب در دوره جدید فعالیت مجمع را نخستین اولویت این نهاد انقلابی در سال 1397 عنوان کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم به نحو احسن، این منویات عالی را اجرایی کنیم.

به گزارش مرور نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی روز یکشنبه در دیدار جمعی از مدیران و مسوولان نظام با تبریک اعیاد شعبانیه و آرزوی موفقیت برای همه خدمتگزاران ایران اسلامی، اجرایی کردن منویات رهبر معظم انقلاب در دوره جدید فعالیت مجمع را نخستین اولویت این نهاد انقلابی در سال 1397 عنوان کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم به نحو احسن، این منویات عالی را اجرایی کنیم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: مجمع بازوی رهبری در سیاستگذاری است، این وظیفه مهم در کنار سایر مسوولیت‌های این نهاد، مجمع را به عنوان ابتکاری ماندگار از حضرت امام (ره) مطرح کرده است.

آیت الله هاشمی شاهرودی خاطر نشان کرد: سیاست های کلی روح و محتوای یک نظام سیاسی را تشکیل می‌دهند که در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، حقوقی، نظامی و امنیتی می تواند ارزش‌های انقلاب ما را به دنیا معرفی کند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تبیین آثار معنوی انقلاب اسلامی در منطقه و جهان افزود: انقلاب اسلامی ما محدود به یک کشور نبود و یک انقلاب و حرکت جهانی شد؛ انقلاب ما یک بیداری عظیم در منطقه و کشورهای اسلامی ایجاد کرد و برای مستضعفین جهان برابر مستکبرین یک دلگرمی است. 

هاشمی شاهرودی

وی تاکید کرد: این انقلاب، ارزش‌های الهی و حرکت انبیا و ائمه معصومین را احیا کرد و می بینیم که به برکت انقلاب اسلامی در بسیاری از مقوله‌ها از جمله گفتمان‌های جهانی تغییراتی ایجاد شده است.

حرکت های مقاومت اسلامی در جهان اسلام را از برکات انقلاب اسلامی ایران است

آیت الله هاشمی شاهرودی حرکت های مقاومت اسلامی در جهان اسلام را از برکات انقلاب اسلامی ایران خواند و گفت: می بینیم که بحث مقاومت و تقویت جبهه مقاومت، قدرت های سلطه‌گر به ویژه آمریکا را بیچاره کرده است. از خداوند توفیق روز افزون و سلامت مقام معظم رهبری و همه خدمتگزاران به اسلام و مردم را خواهان هستیم.

در ابتدای این دیدار، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریک اعیاد شعبانیه، گزارشی از فعالیت‌ها و اولویت‌های مجمع در سال 1397 را ارائه کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز