وزیر امورخارجه گفت :جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم سالار است که همواره بر اساس رای مردم در صحنه بین المللی حضور داشته است.چنین نظامی از اینکه در سایر حوزه ها هم نظراتش را مطرح کند، نگرانی ندارد.

به گزارش مرورنیوز، دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در حاشیه همایش مشترک وابستگان نظامی و نمایندگان دفاعی و انتظامی کشور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: خانم موگرینی بصورت ویژه برای تبادل نظر و نه مذاکره در مورد سوریه، پایان دادن به درگیری ها و پیدا کردن راه حل سیاسی برای سوریه به ایران آمده بود.

وی ادامه داد: ما هم نظرات خودمان را هم در مورد ضرورت مبارزه با تروریسم و هم درمورد نحوه رسیدن به راه حل سیاسی که همانا توجه و اعتماد به خواست مردم سوریه است، با جزئیاتی که پیش از این در دیدگاه های جمهوری اسلامی بیان شده بود مطرح کردیم.

ظریف با اشاره به ملاقات موگرینی با رئیس جمهوری گفت: در این ملاقات در مورد اجرای برجام و تلاش هایی که نیاز است از سوی اروپایی ها برای اجرای بهتر برجام صورت بگیرد گفت و گو شد و بحث های خوبی هم در این زمینه صورت گرفت. 

وی تصریح کرد: ما معتقدیم همه دنیا باید با تروریسم بدون پیش شرط مقابله کند. سیاست هایی دیگری را که اروپایی ها در گذشته به اشتباه داشتند، بجای خود با آنها در آن خصوص بحث و تبادل نظر خواهیم کرد. 

رییس دستگاه دیپلماسی کشورادامه داد: ما به عنوان یک نظام مردمسالار و نظامی که همواره بر اساس رای مردم در صحنه بین المللی حضور داشته و همین رای مردم هم مهمترین عامل قدرت ما بوده و حمایت مردم است که باعث شد تحریم ها شکست بخورد، معتقدیم این نظام از اینکه در سایر حوزه ها هم نظراتش را مطرح کند نگرانی ندارد. 

وی اضافه کرد: سیاست خارجی و روابط خارجی مجموعه ای از اقداماتی است که توسط دستگاههای مختلف شکل می گیرد و این اقدامات در سایه یک نظام منسجم ملی می تواند در جهت اهداف کشور باشد. 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز