رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: یقین بدانید که آینده ما بسیار روشن و تابان است چرا که ما می دانیم اقتدار، ظرفیت و جایگاه ایران به گونه ای است که دیگر کسی نمی تواند به سهولت، فشارهایی را به ما وارد آورد چراکه امروز شرایط بسیار متفاوت از دوران ابتدای انقلاب است.

به گزارش مرور نیوز، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروز(شنبه) در نشست خبری مشترک با «میگل آریاس کانیته» کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا گفت: ما همکاری های خود را با اتحادیه اروپا در حوزه انرژی هسته ای همچنان ادامه می دهیم و در زمینه گداخت هسته ای نیز با اتحادیه در ارتباط هستیم. به طور کلی در مجموعه فعالیت های هسته ای اروپا این امکان برای جمهوری اسلامی ایران پیش آمده که بتوانیم تحت آن مجموعه همکاری های هسته ای خود را داشته باشیم.

صالحی تصریح کرد: در جلسه امروز با کمیسیونر انرژی اروپا تحولات اخیر در ارتباط با برجام و خروج آمریکا از آن توافق را مورد بررسی قرار دادیم و آقای کانیته در خصوص اقدامات اروپا مبنی بر خروج آمریکا از برجام توضیحاتی را ارائه کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: قرار شد بحث مسدود سازی را که مرتبط با قانون ۱۹۹۶ اروپا است را مجدداً احیا کنند. همچنین در خصوص مسائل بانکی، قدم های اولیه را در این راستا برمی دارند و قرار شده است در خصوص تحولات مالی میان ایران و اتحادیه اروپا، ارز یورو به کار گرفته شود.

امیدواریم شاهد عملیاتی شدن قول و قرارهای داده شده از اروپا باشیم

وی تأکید کرد: ما تا زمانی که این تعهدات روی زمین اجرا نشود و به منصه ظهور نرسد، نمی توانیم با قوت صحبت کنیم ولی قدم های اولیه در خصوص مواردی که گفتند، برداشته شده و امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد عملیاتی شدن قول و قرارهای داده شده از اروپا باشیم.

 اقدام آمریکا در خروج از برجام اقدامی نابخردانه بوده است

صالحی  با بیان اینکه اقدام آمریکا در خروج از برجام اقدامی نابخردانه بوده است، افزود: در این موضوع شاهد برداشت صحیح مسئولان ارشد نظام مبنی بر این موضوع بودیم که آمریکا قابل اعتماد نیست و نمی توانیم به آنها اعتماد داشته باشیم و اگر آن زمان این حرف برای عده ای مورد قبول نبود امروز برای تمام جامعه جهانی این موضوع به وضوح روشن شده است که آمریکا کشوری قابل اتکا و اعتماد در تعاملات بین المللی نیست.

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: ما همچنانی که در طی این ۴۰ سال روی پای خود ایستاده ایم و با همه محدودیت ها و فشارها، مقاومت کرده ایم و امروز شاهدیم که پیشرفت های بسیاری را در نظام جمهوری اسلامی ایران به دست آورده ایم، همچنان این مسیر را با توکل به خدا ادامه خواهیم داد و به سهولت می توانیم با هر مانعی روبرو شویم.

وی افزود: یقین بدانید که آینده ما بسیار روشن و تابان است چرا که ما می دانیم اقتدار، ظرفیت و جایگاه ایران به گونه ای است که دیگر کسی نمی تواند به سهولت، فشارهایی را به ما وارد آورد چراکه امروز شرایط بسیار متفاوت از دوران ابتدای انقلاب است.

با قوت و قدرت و بدون هیچگونه نگرانی، مسیر پیشرفت خود را ادامه خواهیم داد

صالحی خاطرنشان کرد: ما با قوت و قدرت و بدون هیچگونه نگرانی، مسیر پیشرفت خود را ادامه خواهیم داد و هیچ مشکل جدی نخواهیم داشت. البته می تواند در این مسیر برخی مشکلات و موانع برای ما ایجاد شود اما تاکنون این موانع نتوانسته جلوی پیشرفت و اقتدار ایران را بگیرد و به امید خدا در آینده هم چنین خواهد شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا، تمام تلاش خود را در خصوص شرایط پس از خروج امریکا از برجام انجام می دهد، تصریح کرد: برجام یک توافقنامه بسیار مهم بین‌المللی است که در جهت منافع ملی ایران، منطقه و جامعه بین‌المللی به حساب می آید و با خروج یک کشور از این توافق، گرچه ممکن است به دلیل جایگاه آن کشور در نظام بین‌المللی مشکلاتی به وجود آید، اما اینگونه نیست که بتواند مانعی جدی در ادامه مسیر ما بوجود بیاورد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز