قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی گفت: امروز حزب اعتماد ملی در جایگاه تشکیلاتی اثرگذار در کشور مطرح است و بدون داشتن رانت و تنها براساس توانایی و لیاقت اعضایش، توانسته است در دولت تدبیر و امید حضور داشته باشد.

به گزارش مرور نیوز، حجت الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌ نیا قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی در دومین کنگره تشکل متبوعش که عصر امروز برگزار شد، اظهار کرد: احزاب باید خود را با قانون جدید فعالیت های حزبی منطبق کنند و حزب اعتماد ملی نیز از سال گذشته مقدمات برگزاری کنگره را فراهم کرد تا برای ادامه فعالیت ها مشکل قانونی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: در انتخابات سال ۹۲ بیشترین حضور تشکیلاتی و سیاسی را در سطح کشور حزب اعتماد ملی داشت و دوستان ارکان ستادها را تشکیل دادند.

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی درباره جایگاه احزاب در کشور، گفت: راهی برای رسیدن به توسعه پایدار جز با روی آوردن به تحزب نداریم و هر چه از احزاب فاصله بگیریم از پیشرفت و توسعه فاصله گرفتیم.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت احزاب و تشکل ها در کشور، بیان کرد: باید نظام حزبی را در کشور جایی بیندازیم و دائما نگویم این کار شدنی نیست.

منتجب نیا با اشاره به توسعه کیفی حزب اعتماد ملی، افزود: امروز حزب اعتماد ملی در جایگاه تشکیلاتی اثرگذار در کشور مطرح است و بدون داشتن رانت و تنها براساس توانایی و لیاقت اعضایش، توانسته است در دولت تدبیر و امید حضور داشته باشد.

قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی تاکید کرد: ما بر این اعتقادیم که زیربنای تشکیلاتمان تفکرات امام راحل است و به هیچ وجه خارج از نظام و بی تفاوت نسبت به آن نیستیم.

وی اضافه کرد: با شجاعت انتقاداتمان را مطرح می‌کنیم ما از نظام هستیم و نظام هم از ماست و در درون آن فعالیت می‌کنیم و هر گونه ساختار شکنی از این حزب به دور بوده و هست.

منتجب نیا با تاکید بر ضرورت وجود اختلاف نظر در احزاب، ادامه داد: ما اختلافات را پذیرفتیم و در قالب دموکراسی آن را حل می‌کنیم؛ همچنین جوان گرایی برای ما یک اصل و نه یک شعار است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز