نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره تقسیم کردن مردم به دو دسته انقلابی و غیر انقلابی گفت: مبنای انقلاب چنین چیزی نبوده است و انقلاب را اقلیتی مومن آغاز کردند و سایرین کم‌کم به آن پیوستند و نمی‌شود میان مردم دیوار بکشیم و این هم یکی از موانع وحدت است.

به گزارش مرور نیوز، علی مطهری نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در دومین کنگره حزب اعتماد ملی، گفت: روزه برای کسب آزادی معنوی و برای پیروزی عقل بر شهوت است.

وی ادامه داد: انبیا الهی چون ابتدا به آزادی معنوی پرداختند در برقراری آزادی اجتماعی موفق بودند اما فیلسوفان در این زمینه چندان موفق نبوده اند.

مطهری با اشاره به اینکه در مورد وحدت و همدلی اختلافی وجود ندارد اما باید در لوازم آن تفکر کنیم، گفت: نباید قدرت پرست باشیم و آنجایی که فردی را اصلح تر از خودمان می‌دانیم، نباید برای کسب قدرت اصرار کنم.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در کل دنیای اسلام هر جا ضربه ای خوردیم از تفرقه بوده و پدیده اسرائیل هم ناشی از تفرقه‌ای است که در هفتاد سال پیش در دنیای اسلام به وجود آمد.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم تفرقه را یکی از عوامل انقراض امت‌ها می‌داند، اظهار کرد: فساد اخلاقی نیز از دیگر عوامل انقراض اجتماعات بشری است؛ نمونه و الگوی ما برای وحدت اسلامی سیره امام علی (ع) است در حالی که حق ایشان را ربودند، سکوت کردند.

نماینده مردم تهران با اشاره به موانع وحدت ملی، بیان کرد: در شرایط امروز نیاز به وحدت ملی داریم ولی اینکه چرا به نقطه ایده آل نمی‌رسیم، دلایلی دارد و با موانع را بشناسیم‌

وی با تاکید بر اینکه اول نکته نوع برخورد با منتقدان است و باید درباره این نوع موضوعات به نقطه مشترکی برسیم، اظهار کرد: تا زمانی که در اصول و مبانی به مفهوم مشترک نرسیم در بحث گفتگوی ملی موفق نخواهیم بود.

مطهری تاکید کرد: انتظار اینکه همه در مورد مسائل مختلف یک نظر داشته باشند، برداشت درستی نیست و خطرناک است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: عظمت نظام جمهوری اسلامی و اصل ولایت فقیه به این است که همه در اظهارنظر خود آزاد باشند و استدلال کنند و آنگاه همه مردم استدلال ولایت فقیه را برگزینند.

مطهری گفت: ممکن است مصالحی اقتضا کند که واقعا تلگرام فیلتر شود، اما باید اینکار از راه خود انجام می‌شد و اگر حکم حکومتی بوده و مصالحی وجود داشته است باید برای مردم توضیح بدهیم چرا که هیچ امر پنهانی با مردم نداریم.

وی درباره تقسیم کردن مردم به دو دسته انقلابی و غیر انقلابی گفت: مبنای انقلاب چنین چیزی نبوده است و انقلاب را اقلیتی مومن آغاز کردند و سایرین کم‌کم به آن پیوستند و نمی‌شود میان مردم دیوار بکشیم و این هم یکی از موانع وحدت است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: حرف ترامپ به ما این است که باید شما اشغال را به رسمیت بشناشید تا ما به شما کمک مالی کنیم و طبیعی است که هرگز نمی‌توانیم، چنین چیزی را بپذیریم؛ امیدواریم با وحدت و همدلی از این مرحله سخت هم عبور کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز