وزیر امور خارجه در تشریح دلایل سفرش به هند به شرایط پس از خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: با مقامات هندی درباره گسترش روابط در انرژی و حمل و نقل رایزنی‌هایی خواهم داشت.

به گزارش مرور نیوز، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در بدو ورود به هند در جمع خبرنگاران در خصوص اهداف سفرش اظهار داشت: این یک سفر کاری است و هفته گذشته تصمیم گرفتیم که این سفر در ادامه مشورت هایی که با شرکای سیاسی و اقتصادی داریم انجام شود و با هند هم مشورت هایی داشته باشیم.

وی گفت: فردا همکاران ما با همتایان خود در هند دیدار خواهند داشت و بنده هم فردا بعداز ظهر دیداری با همتای هندی خود خواهم داشت در خصوص برجام و خروج آمریکا از برجام و تامین منافع دو کشور در شرایط کنونی گفتگو خواهیم داشت و زمینه را برای افزایش همکاری خوب سیاسی تجاری که میان دو کشور است فراهم آوریم.

ظریف در خصوص روابط میان دو کشور تصریح کرد: روابط خوبی با طرف هندی داریم و گفتگو های مداومی میان ما وجود دارد، آخرین مرتبه وزیر امور خارجه هند به ایران آمد و با یکدیگر گفتگو داشتیم.

ظریف

وزیر امورخارجه افزود: در این روزها مشورت های زیادی را در خصوص خروج آمریکا از برجام داریم و همکاران ما با نامه ای که برای وزرای امور خارجه نوشتم مشغول دیدار با بسیاری از مقامات کشورهای مختلف هستند، در برخی از آنها خودم حضور دارم و در برخی دیگر دوستان از سایر دستگاه ها هستند و این گفتگو ها ادامه خواهد یافت. 

 روابط ما با هند قدیمی است

وی با بیان اینکه روابط ما با هند قدیمی است و در دوران برجام هم روابط ما گسترش پیدا کرده، اظهار داشت: ما می خواهیم این روابط در حوزه های مختلف رشد داشته باشد.

ظریف در پایان خاطر نشان کرد: ما در حوزه‌های مختلف از جمله انرژی با هند همکاری های خوبی را داریم و در حوزه حمل و نقل هم زمینه های خوب همکاری میان ما وجود دارد که در کلیه این حوزه ها با حضور مقامات مسئول جهت گسترش آنها رایزنی هایی خواهیم داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز