مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دشمن نمی‌گذارد که حرف حساب به گوش دنیا برسد گفت: دولت اگر بخواهد در موضوع حجاب پیش‌قدم شود کار درست می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، آیت‌الله مکارم شیرازی شامگاه یکشنبه در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان که در مدرسه علمیه امام موسی کاظم (ع) برگزار شد اظهار داشت: حفظ روحیه جهادی سبب حفظ نظام و آبروی جامعه می‌شود اگر روحیه جهادی حفظ شود ملت عزیز و با ارزش می‌ماند.

وی با بیان اینکه دشمن کاری به برجام و موشک‌های ما و حقوق بشر ندارد، گفت: دشمن به این مساله کار دارد که یک قدرت مزاحم منافع آن‌ها نباشد و هر چه که در این مسیر بپذیرید به سراغ دومی می‌آید دشمن می‌گوید که من نمی‌پذیرم که در این منطقه مستقل عمل کنی بلکه باید نوکر من باشی و هر چه می‌گویم را عملی کنید.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت جهاد در اسلام بیان کرد: امیرالمؤمنین(ع) فرمودند که جهاد با دست نخستین مرتبه جهاد است و جهاد با اسلحه یک نوع جهاد است ولی کشاورزی که با دست خود زحمت می‌کشد تا خود و جامعه استفاده کنند نیز جهادگر است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه نویسنده‌ای که برای هدایت مردم قلم بزند جهاد می‌کند، ادامه داد: جهاد با زبان که همان امر به معروف و نهی از منکر است که دین اسلام تاکید زیادی به آن کرده است و دومین شاخه جهاد است.

وی با بیان اینکه هدایت به وسیله جهاد زبانی سرنوشت سعادت بخش مهمی از جامعه را تعیین می‌کند، تصریح کرد: جهاد با قلب تنفر از ظالمان و بیدادگران و آلوده‌ها و افرادزشت کار است، تنفر از آن‌ها و اعمال آن‌ها و تجاوز به حق دیگران، غیبت و رشوه خواری جهاد با قلب است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) بیان کرد: امام علی(ع) فرمودند دشمن می‌خواهد با حذف جهاد شما را به انسان مرده مبدل کند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دشمن با تحریم سعی می‌کند ما را از جهاد با دست منع کند، عنوان کرد: دشمن اول سعی می‌کند که جهاد با دست را از ما بگیرد سپس سخنان شما را سانسور می‌کند و اجازه نمی‌دهد که حرف شما به گوش مردم برسد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه وسایل ارتباطی امروز در دست صهیونیست‌ها است، ادامه داد: فضای مجازی آلوده و کثیف اجازه نمی‌دهد حرف حساب من و شما به گوش جهانیان برسد.

وی با بیان اینکه چه معنی دارد که آمریکا از آن سوی دنیا در این سوی دنیا برای ما تعیین تکلیف کند، عنوان کرد: امام خمینی(ره) روی این مساله تاکید می‌کردند که شما برای چه از آن سوی دنیا به این سوی دنیا آمده و برای ما تعیین تکلیف می‌کنید، آخر امر هم می‌گویید که ایران سبب ناامنی منطقه شده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه دشمن نمی‌گذارد که حرف حساب به گوش دنیا برسد، گفت: بزرگ‌ترین مفسده تغییر نظام ارزشی است، برخی افراد در زمان شاه در برخی روزنامه‌ها نوشته بودند که حیا، ضعف نفس است، حیا حجابی در مقابل زشتی‌ها و سپر است ولی اینکه این ارزش بزرگ را ضعف نفس معرفی کنیم در حقیقت همان تغییر نظام ارزشی است.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه گفته می‌شود نمی‌توان جلوی مساله حجاب را گرفت که این حرف اشتباه است، خاطرنشان کرد: اگر دولت نسبت به این مساله بی‌تفاوت نباشد موضوع برطرف می‌شود، نخستین کاری که دولت می‌تواند انجام دهد این است که یکی از شرط‌های استخدام بانوان در ادارات ملزوم به رعایت حجاب اسلامی باشد و گویندگان اخبار در تلویزیون تمام الزامات حجاب را رعایت کنند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه دولت اگر بخواهد در موضوع حجاب پیش قدم شود کار درست می‌شود خاطرنشان کرد: مشکل این است که در مراحل بالا بی‌تفاوتی‌ها و عدم احساس مسئولیت‌ها کار را خراب می‌کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز