رییس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر سخنان رهبری که ما به برجامی که تعهد کردیم، عمل می کنیم و برجام معیوب را نمی پذیریم، اظهار کرد: این موضوع جدی ماست.

به گزارش مرور نیوز، رئیس سازمان انرژی اتمی امروز سه شنبه 15 خرداد بعد از دستور مقام معظم رهبری با حضور در کنفرانس خبری به بیان توضیحاتی درباره آینده برجام پرداخت.

علی اکبر صالحی در کنفرانسی خبری یک روز بعد از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر  اینکه سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰ هزار سو را در چارچوب برجام فراهم کند، با اشاره به التزام ایران به تعهداتش طبق برجام اظهار کرد: این اصل برای ما همواره در سازمان مدنظر بوده است. قبل از برجام توافق پادمان را انجام می دادیم و بعد از آن پروتکل الحاقی و تعهدات برجامی هم اضافه شدند. اصل دیگر این است که فعالیت های هسته ای ایران صلح آمیز است و  مبنای آن هم فتوای رهبری است و هیچ گاه از این اصل منحرف نشده و نمی شویم. اصل دیگر این است که سازمان دو هدف عمده تامین برق هسته ای و سوخت نیروگاه های هسته ای را دنبال می کند.

علی اکبر صالحی

فناوری هسته ای ظرفیت و استفاده دوگانه صلح آمیز و غیرصلح آمیز دارد

وی گفت: فناوری هسته ای به لحاظ افکار عمومی ظرفیت و استفاده دوگانه صلح آمیز و غیرصلح آمیز دارد، اما غرب سعی دارد این فناوری را برای ما تبدیل به نقطه ضعف کند. کشوری که این فناوری را در اختیار دارد یعنی از استانداردهای بالایی به لحاظ صنعتی برخوردار است و از این رو سعی دارند بگویند کشور ما نفت خیز است پس چرا باید دنبال انرژی هسته ای باشید.

علی اکبر صالحی ادامه داد: متاسفانه برخی ها هم در تحلیل هایشان این مطلب را در داخل بازتاب می دهند اما معتقدم عزیزان بهتر است از منظر علمی به این مساله بپردازند. ما نباید اجازه دهیم این دستاورد که نقطه قوت ماست به نقطه ضعف تبدیل شود.

صالحی با تاکید بر سخنان رهبری که ما به برجامی که تعهد کردیم، عمل می کنیم و برجام معیوب را نمی پذیریم، اظهار کرد: این موضوع جدی ماست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز