حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با صدور بیانیه‌ای از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس تأکید کرد: روز جهانی قدس دعوت کرد.

به گزارش مرور نیوز، در بخشی از بیانیه حزب اتحاد ملت ایران اسلامی آمده است:

تحولات امروز خاورمیانه و تلاش‌های بی‌وقفه نتانیاهو برای دستیابی به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت رژیم صهیونیستی اگر در طول مناقشات بین فلسطین و رژیم اشغالی، بی‌سابقه نباشد، می توان گفت کم‌سابقه است. حمایت جانبدارانه و همه‌جانبه ترامپ از اقدامات اسرائیل و همراهی ائتلاف عملی عربستان و ‌امارات با این رژیم نه‌تنها به اقدامات ضدانسانی نتانیاهو شدت بخشیده است، بلکه این ائتلاف بی‌سابقه زمینه فشار بر ایران را نیز به عنوان حامی و همراه مردم مظلوم فلسطین دو چندان کرده است. تلاش‌های نتانیاهو پس از خروج ترامپ از برجام، برای تحت تأثیر قرار دادن کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نیز باید در همین راستا تحلیل و ارزیابی کرد.

بدیهی است که سوی دیگر برنامه‌های جاه‌طلبانه دولت آمریکا، تحمیل یک صلح غیرعادلانه به فلسطین است. از این رو، این ائتلاف با فشار بر ایران در تلاش است از یک سو به زعم خود یک مانع را از سر راه مسئله فلسطین بردارد و از سوی دیگر تأمین پیش‌شرط عربستان برای حمایت از ترامپ را نیز به همراه داشته باشد.

در چنین شرایطی چنانچه دولت‌های مسلمان هوشیاری لازم را به خرج ندهند، اهداف از پیش طراحی شده نقشه غرب و هم‌پیمانانش برای راه اندازی درگیری و مناقشه جدید (جنگ) دور از ذهن نخواهد بود. طرح خاورمیانه‌ای ضعیف با کشورهایی درگیر جنگ بین خود، بهترین موقعیت را برای تامین منافع اقتصادی و سیاسی ترامپ و نتانیاهو فراهم خواهد کرد. نباید از نظر دور داشت که روسیه نیز در صورت وقوع چنین درگیری به اهداف سیاسی و اقتصادی خود دست خواهد یافت و توافق اخیر دولت روسیه و اسرائیل نیز بر صحت این مدعا دلالت می‌کند.

اما ظلمی که بر ملت مظلوم فلسطین می‌رود، مظهر زوال انسانیت و نشانه‌ی فراگیری ظلمی است که بر بخشی از انسان‌های روزگار ما می‌رود، مردم مظلومی که هم از کاشانه خود آواره و بیرون رانده شدند و هم سرکوب و کشته می‌شوند. شوربختانه این تعدی و کشتار با حمایت قدرت‌هایی است که داعیه حقوق بشر و دموکراسی دارند و به رژیم برآمده از این اشغالگری نیز مشروعیت می‌بخشند.

قساوت رژیم صهیونیستی به حدی رسیده که به مردم بی‌سلاح و بی‌دفاع مستقیم شلیک می‌کند و ابایی از محاصره مردم بی‌پناه نوار غزه تا رسیدن به سرحد مرگ ساکنان آن نیز ندارد. سکوت در برابر این جنایات، تسلیم شدن در برابر زورگویی و اشغال است.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی ضمن دفاع از مردم مظلوم فلسطین که راهی جز انتفاضه برای دفاع از خود ندارند، راه حل پایان دادن به این درگیری، کشتار و اشغالگری را متعهد کردن رژیم صهیونیستی به معاهدات بین‌المللی، مقدمه دستیابی به حقوق مردم فلسطین می‌داند.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی بر این باور است که همراهی و همدلی یکصدای ملت‌ها با ملت مظلوم فلسطین در روز قدس اگر نتواند به رفع ظلم تاریخی به این ملت بینجامد، از یک سو مرهمی است بر زخم های آنان تا بر توان مقاومت و پایداری آنان بیفزاید و از سوی دیگر یاری‌گر فریاد حق‌طلبی آنان است تا بلکه جامعه جهانی بیش از پیش به آنچه در سرزمین اشغالی قدس می گذرد توجه نشان دهد و مانع لجام گسیختگی ظلم و جنایت جاری علیه ملت مظلوم فلسطین شود. با این باور ما نیز همصدا با دیگر مردم جهان در دفاع از مظلومیت فلسطین در راهپیمایی روز جهانی قدس در سراسر کشور شرکت می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز