رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده قائمشهر درباره نظر دولت پیرامون مسکوت ماندن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) در جلسه علنی امروز (یکشنبه) گفت: ‌دولت مخالفتی با این موضوع ندارد.

به گزارش مرور نیوز، در جریان جلسه علنی امروز یک شنبه 20 خرداد لاریجانی در پاسخ به تذکر علی ادیانی به بیان توضیحاتی پرداختند.

علی ادیانی نماینده قائمشهر در خلال رای‌گیری برای مسکوت ماندن دو ماهه بررسی لایحه ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در تذکری، گفت: طبق آیین‌نامه باید دولت نظرش را درباره مسکوت ماندن و یا نماندن لایحه ارائه کند که چنین چیزی را دولت مطرح نکرده است.

همچنین محمد دهقانی عضو هیات رییسه فراکسیون ولایی مجلس نیز در اخطار و تذکری به صحبت‌های عراقچی واکنش نشان داد و گفت: آقای عراقچی مطالبی را در توضیح لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم مطرح کردند و صحبت از کار کارشناسی درباره این لایحه بیان کردند. ایشان گفته که فقط چند گروه در لیست گروه‌های تروریستی هستند و تحریم شدند، حال اینکه همین الان نیز برخی از فرماندهان سپاه را تحریم کردند و به بهانه مبارزه با تروریسم نیز برخی از شرکت‌ها را تحریم نمودند.

لاریجانی در پاسخ به این اخطار گفت: ما در حال رای‌گیری درباره مسکوت ماندن این لایحه هستیم، شما باید تذکر ناظر به وجود اشکال آیین‌نامه‌ای مطرح کنید، آقای عراقچی صحبت‌هایی را مطرح کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز