سخنگوی وزارت امور خارجه، ادعاهای سخنگوی طالبان درباره حمایت ایران از این گروه تروریستی را تکذیب کرد.

به گزارش مرور نیوز، بهرام قاسمی، رئیس مرکز دیپلماسی رسانه‌ ای و عمومی و سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره اظهارات سخنگوی طالبان افغانستان درباره حمایت جمهوری اسلامی ایران از این گروه ضمن تکذیب این موضوع اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در میان کشورهای منطقه در مبارزه با گروه‌های تروریستی نقش پیش‌تاز داشته و در مبارزه با این گروه‌ها تا کنون هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری پرداخت کرده است.   
او در ادامه، اظهارات سخنگوی طالبان را یک اقدام از پیش طراحی شده و به دستور حامیان تروریست‌ پرور این گروه تروریستی و با هدف مشوش کردن  افکار  عمومی و ایران هراسی عنوان و تاکید کرد که ادعای حمایت ایران از این گروه یک دروغ آشکار، بی‌ربط و نادرست است.

ملا ذبیح‌الله، سخنگوی طالبان در گفت‌وگو با الشرق‌الوسط مدعی شده بود که طالبان با ایران ارتباط دارد و قصد دارد از تمام ابزار مشروع برای دستیابی به توافقی منطقه‌یی برای بخشی از مبارزات علیه مداخله آمریکا استفاده کند. بنابراین این جنبش با دولت‌های همسایه و منطقه همکاری‌هایی دارد.

ملا ذبیح‌الله در پاسخ به این سوال که اخباری مبنی بر "تعیین نماینده طالبان در ایران" تا چه حد صحت دارند؟ خاطرنشان کرد: ما این اخبار را شنیده‌ایم اما این اخبار واقعیت ندارد. نخست این که شخصی که نامش ذکر شده است (مولوی محمد) در حال حاضر در اداره دفتر سیاسی امارت کار نمی‌کند بلکه از فعالیتش استعفا داده است و خود این شخص نیز این سخنان را تکذیب کرده است. دوم این که امارات تلاش می‌کند از تمامی راه‌های مشروع برای دستیابی به تفاهم منطقه‌یی علیه اشغالگران آمریکایی استفاده کند وبه همین دلیل امارات با تعداد زیادی از کشورهای منطقه و همسایه در تماس است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز