رئیس جمهور در دیدار نخست وزیر هندوستان، گفت: جمهوری اسلامی ایران از گسترش و تعمیق روابط همه جانبه با هندوستان در منطقه استقبال می‌کند و آماده همکاری‌های راهبردی با این کشور است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، رئیس جمهور در جریان سفر خود به چین برای شرکت در اجلاس سازمان همکاری شانگهای با نخست وزیر هندوستان دیدار کرد.

حجت الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار «نارندرا دامورداس مودی» نخست وزیر هندوستان که در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر چیندائو چین برگزار شد، با ابراز خرسندی از روند رو به توسعه روابط تهران – دهلی نو، از مشارکت فعال هندوستان در طرح توسعه بندر چابهار استقبال کرد و گفت: بندر چابهار به عنوان پل ارتباطی هند به افغانستان و آسیای مرکزی تا اروپای شرقی می‌تواند روابط تاریخی و تجاری دو کشور و منطقه را  بیش از پیش مستحکم سازد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت نقش همکاری های بانکی در توسعه روابط اقتصادی بر تسریع در اجرای توافقات اخیر سران دو کشور در دهلی نو تاکید کرد و اجرای این طرحها را گامی در مسیر توسعه بیش از پیش روابط دو کشور دانست.

دیدار حسن روحانی با فعالان ستادهای انتخاباتی

هند مصمم به توسعه همه جانبه روابط با ایران است

نارندرا دامورداس مودی نخست وزیر هندوستان نیز در این دیدار با اشاره به شتاب در روند توسعه مناسبات تهران – دهلی نو  گفت: کشورش مصمم به توسعه همه جانبه روابط با ایران است.

نخست وزیر هندوستان همچنین در این دیدار اهمیت و جایگاه ویژه بندر چابهار برای توسعه همکاری های منطقه ای را مورد تاکید قرار داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز