معاون رئیس جمهور کشور مان در سفری به نروژ در دیدار با نخست وزیر این کشور، در خصوص مسئله برجام و سیاست های خصمانه آمریکا به گفت و گو پرداختند.

به گزارش مرور نیوز، معاون رئیس جمهور کشورمان علی اکبر صالحی در دیدار با نخست وزیر نروژ در خصوص مسئله برجام به گفت و گو پرداختند.

نخست وزیر نروژدر این دیدار با ابراز خوشحالی از ملاقات اخیر ب با حسن روحانی در سازمان ملل متحد، برجام را دستاورد مهمی برای جهان توصیف و تاکید کرد که نروژ با جدیت، خواهان حفظ این توافق بوده و همچنان پیگیر رفع موانع همکاری های دو کشور و بهره مندی از نتایج برجام برای ارتقای روابط دو کشور میباشد.

وی ضمن پیچیده توصیف کردن شرایط خاورمیانه اظهار کرد: سیاست کشورش حمایت از امنیت و صلح و کمکهای بشردوستانه و حل مسالمت آمیز اختلافات در منطقه است.

همچنین علی‌اکبر صالحی در این ملاقات خواهان گسترش و تقویت بیشتر روابط دو جانبه به ویژه در حوزه‌های اقتصادی، سرمایه گذاری و تجاری شد و ضمن قدردانی از حمایت نروژ از برجام بر لزوم حمایت جدی اتحادیه اروپا از این توافق تاکید کرد.

رییس سازمان انرژی اتمی اقدامات کشورهای اروپایی در مقابله با سیاست های خصمانه آمریکا در قبال برجام را کافی ندانست و حفظ این توافق را در گرو مقابله جدی و صریح با سیاستهای ترامپ، به ویژه از طریق اتحادیه اروپا بیان کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز