نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ارائه گزارش شفاف در مبارزه با مفاسد اقتصادی، خواستار پیگیری هر چه سریع تر مطالبات خانواده های شهدای منا شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی مرورنیوز ، سمیه محمودی در نطق میان دستور نشست علنی امروز (یکشنبه) مجلس ، افزود: برای استمرار ارزشهای متعالی وتحقق آرمانهای انقلاب اسلامی، گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و بویژه حفظ جایگاه و شأن شهدا خانواده های آنان  باید مطالبات خانواده های شهدای منا هر چه سریع تر پیگیری شود واین مطالبات به سرانجام برسد.

 نماینده مردم شهرضا یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری را اشتغال جوانان برشمرد و با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا قوانین و مقررات مربوط به مباحث اشتغالزایی راکد و بدون اهمیت رها شده است، تاکید کرد: معضل بیکاری جوانان با توجه به ظرفیتهای موجود و با تکیه بر اقتصاد مقاوتی باید رفع شود.

معضل آسیبهای اجتماعی در جامعه موضوع دیگری بود که محمودی در سخنان خود در این باره تصریح کرد: متأسفانه آسیبهای اجتماعی با عناوین متعددی مانند پرخاشگری، خودکشی، اعتیاد، طلاق،دیگر آزاری و قاچاق در جامعه افزایش یافته است.

وی ادامه داد: مسئولان باید گامهای مؤثری از جمله ایجاد بستر قانونی برای مشارکت مردم و سازمانهای مردم‌نهاد در مبارزه با آسیبهای اجتماعی بردارند و در غیراینصورت آسیب های اجتماعی بیش از گذشته چهره زشتی به جامعه خواهد بخشید.

این بانوی نماینده خانواده را یکی از مهم ‌ترین و حساس ‌ترین مسائل حال حاضر کشور عنوان و ابراز امیدواری کرد، نمایندگان مجلس و دولت در رفع خلاء‌های قانونی حوزه زنان از جمله قوانین حمایتی از زنان خانه‌‌ دار و اشتغال زنان با حفظ جایگاه و شأن بالای این قشر جامعه تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: از مسئولان انتظار می رود با حمایت قوانین مربوط به زنان به حفظ امنیت اجتماعی آنها کمک کرده و با رعایت موازین اسلامی بازنگری در قوانین مربوط به حمایت از زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست نیز همکاری لازم را داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز