رئیس مجلس عالی جمهوری خود مختار نخجوان به عنوان تشکر ازسر کنسول گری ایران بابت تعمیق روابط ایران و نخجوان به سرکنسول کشور مان دراین منطقه نشان «خدمت» داد.

 به گزارش مرور نیوز، پس از اعطای مدال افتخار "خدمت" که در حضور اعضای سرکنسول گری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان و به استناد بند ۲۱ قسمت دوم ماده ۵ قانون اساسی جمهوری خودمختار نخجوان صورت گرفت، واصف طالب‌اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان از خدمات سرکنسول گری کشورمان در نخجوان تشکر کرد.

وی افزود: طی سال‌های گذشته در نتیجه سعی و تلاش سرکنسول کشورمان در نخجوان روابط دوجانبه فیمابین این جمهوری خود مختار و جمهوری اسلامی ایران و استان‌های همجوار در بهترین وضعیت خود بوده و مناسبات در ابعاد مختلف از پیشرفت خوبی برخوردار بوده‌اند.

واصف طالب‌اف، همکاری‌های گمرکی و ترانزیتی، انجام سفرهای متقابل مسئولین مختلف، همکاری در زمینه پزشکی و داروئی، بهبود و ارتقاء روابط اقتصادی و کشاورزی و ده‌ها مورد دیگر را از جمله زمینه‌هائی دانست که در مدت حضور منصور آیرم سرکنسول کشورمان در نخجوان از پیشرفت خوبی برخوردار بوده‌اند.

رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان ضمن اشاره به اهمیت ارتباطات موجود فیمابین این جمهوری خودمختار و استان‌های همجوار اظهار کرد که در آینده نزدیک از استانداران همجوار کشورمان جهت سفر به نخجوان به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص بسط و گسترش مناسبات دو جانبه دعوت به عمل خواهد آورد.

واصف طالب همچنین با اشاره به انتخاب نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و برگزاری مراسم افتتاحیه این رویداد فرهنگی طی روزهای اخیر از حضور سید هادی حسینی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان در این مراسم تقدیر و تشکر  کرده و ضمن دعوت از وزیر فرهنگ کشورمان برای سفر به نخجوان از آمادگی این جمهوری خود مختار برای بسط و توسعه مناسبات فرهنگی خبر داد.

آیرم نیز در این دیدار با اشاره مختصری به دستاوردهای موجود در روابط فیمابین جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری اسلامی ایران که طی سه سال اخیر از سرعت و روند رو به رشد مناسبی برخوردار بوده، ظرفیت‌های دوطرف را بیش از این ارزیابی و اظهار امیداوری کرد تا در آینده نزدیک در جهت فعال سازی سایر زمینه ها و پتانسیل های موجود همکاری در عرصه های مختلف و در جهت تامین منافع دو طرف حرکت نمائیم.

 بر اساس اعلام کنسولگری ایران، در حال حاضر ۷۰ درصد داروی مورد نیاز جمهوری خودمختار نخجوان از طریق شرکتهای داروئی کشورمان تامین و همکاری خوبی در زمینه تامین ادوات کشاورزی و نیروگاهی وجود دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز