رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص جلسه غیر علنی مجلس با معاون اول رئیس جمهور و رئیس دفتر ریاست جمهوری گفت: نگران هایی در خصوص وضعیت اقتصادی و تفاوت قیمت وجود داشت که نیاز به جلسه با دولت و بحث جدی بود.

به گزارش مرور نیوز، علی لاریجانی در حاشیه جلسه امروز یکشنبه مجلس در جمع خبرنگاران حضور یافته وبه سوالات آنها در خصوص شرایط اقتصادی و نوسانات کشور پاسخ داد.

رییس مجلس شورای اسلامی درباره جلسه غیرعلنی امروز، گفت: نگرانی‌هایی در کشور به دلیل وضعیت اقتصادی و تفاوت‌های لحاظ شده در قیمت‌ها ایجاد شده بود به همین دلیل لازم بود بین دولت و مجلس بحث جدی در این باره صورت گیرد. آقای جهانگیری و وزرای مربوطه در مجلس حضور پیدا کردند، بحث مستوفی درباره شرایط کشور و دلایل بروز آن و سازوکارهای جدید اندیشیده شده برای مسائل اقتصادی مطرح شد. نمایندگان و روسای کمیسیون‌ها نیز توضیحاتی را ارائه و ایده‌های خود را بیان کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصلاحاتی از نظر نوع پرداختن به مسائل اقتصادی باید در نظر گرفته شود که پیشنهاداتی در این باره مطرح شد که اعلام خواهد شد، این جلسات استمرار پیدا خواهد کرد.

وی شیطنت‌های آمریکا را در بروز وضعیت اقتصادی اخیر دخیل دانست و در عین حال گفت: برخی اشکالات درونی اقتصادی کشور همچون نقدینگی زیاد نیز باعث وضعیت اقتصادی فعلی شده که باید روی آن کار جدی‌تر شود تا نقدینگی به سمت جاهایی که ثروت‌زا و تولیدزا است، سوق پیدا کند.

به گفته وی، در این جلسه بحث‌هایی از نظر نوع نیازهای دولت از لحاظ شرایط فعلی صورت گرفت و پیشنهاداتی ارائه شد اما مهم آن است که ما در وضعیت فعلی به همگرایی بیشتر بین افراد و صاحب‌نظران نیاز داریم. خوشبختانه مقام معظم رهبری نیز سازوکار مدیریتی را طراحی کردند که قوای مختلف کشور در آن حضور داشته و با هم تصمیم می‌گیرند که ضوابطی گذاشته شود. امیدواریم با این جلسات بتوانیم با فکر عمیق‌تر برای بهبود شرایط کشور پیدا کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی درباره موضوع دیدار با مقام معظم رهبری در خصوص اف ای تی اف، گفت که تاکنون دیداری نداشته است.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز