دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار گروهی از اساتید، اندیشمندان و نخبگان دانشگاهی عراق با اشاره به انتخابات پارلمانی عراق گفت: این انتخابات گام مهمی در تحکیم و تقویت بنیان‌های مردم سالاری در کشور عراق است.

به گزارش مرور نیوز، گروهی از اساتید، اندیشمندان و نخبگان دانشگاهی عراق با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل دیدار و گفتگو کردند.

امیرعبداللهیان در این دیدار برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات پارلمان عراق را تبریک گفت و این انتخابات را گام مهمی در تحکیم و تقویت بنیان‌های مردم سالاری در کشور عراق خواند.

وی افزود: انتخابات اخیر نشان داد که آینده روشنی پیش روی عراق است و امیدوارم با حفظ وحدت و یکپارچگی دولت و ملت از مشکلات عبور کرده و به سمت ثبات و جایگاه طبیعی خود در منطقه و عرصه بین‌المللی باز گردد.

دستیار ویژه رئیس در امور بین‌الملل با اشاره به نقش مهم فرهیختگان و اندیشمندان دانشگاهی در شکل‌دهی آینده عراق مبتنی با مبانی اصیل دین اسلام، وظیفه خطیر این قشر از جامعه را در تبیین و راهبرد اصلی کشور به سوی تعالی و پیشرفت حائز اهمیت دانست.

امیرعبداللهیان همچنین بر سیاست جمهوری اسلامی ایران در حمایت همه جانبه از دولت و ملت کشور عراق تاکید کرد.

اساتید و اندیشمندان عراقی نیز در این دیدار با بیان نقطه نظرات خود به نقش مؤثر و مثبت جمهوری اسلامی ایران در برقراری آرامش و ثبات در منطقه و حوزه بین المللی پرداخته و بر تقویت و گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف بویژه فرهنگی و علمی تاکید نمودند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز