قائم مقام وزارت امور خارجه با رئیس جمهور چند ملیتی بولیوی دیدار کرده و پیام کتبی رئیس جمهور را تسلیم وی کرد.

به گزارش مرور نیوز، در این دیدار،  مرتضی سرمدی ضمن تسلیم پیام کتبی رئیس جمهوری کشورمان در خصوص خروج غیرقانونی آمریکا از برجام گفت: همانطور که آمریکا متحدانی دارد، کشورهای مخالف سلطه گرایی نیز می بایست ارتباطات و پیوندهای خود را داشته باشند.

وی با اشاره به بین المللی بودن توافق هسته ای بر لزوم مقابله جامعه جهانی با سیاست یکجانبه گرایی آمریکا تأکید و ادامه همزمان برجام و تحریم ها را غیر ممکن دانست.

قائم مقام وزارت امور خارجه کشورمان با برشمردن بهانه های اصلی ترامپ برای خروج از برجام، نقض توافقات چندجانبه و بین المللی را بدعتی خطرناک در نظام بین الملل و تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی دانست و اقدام قاطع کشورهای جهان برای به شکست کشاندن این سیاست مخرب را یک ضروت دانست.

در این دیدار، رئیس جمهور بولیوی نیز با بیان اینکه دارای دیدگاهها و مواضع مشترکی با رئیس جمهوری اسلامی ایران است، از مبارزه کشورمان با سلطه طلبی آمریکا تمجید و بر حمایت بولیوی از جمهوری اسلامی ایران در موضوعات سیاسی و بین المللی تأکید کرد.

در این دیدار طرفین در باره راههای گسترش و تقویت روابط دوجانبه نیز گفت‌وگو کردند. رئیس جمهور بولیوی خواستار افزایش رفت و آمدهای مسئولین دو کشور به منظور گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز