نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از لحاظ عبارت از قلم افتادگی در گزارش کمیسیون‌های مجلس انتقاد کرده و از هیات رئیسه خواست که در این مورد برخورد سختگیرانه‌ای داشته باشد.

به گزارش مرور نیوز، جهانبخش محبی‌نیا در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 6 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده 148 و 150 آیین‌نامه داخلی خطاب به هیات رئیسه گفت: در مجلس یک رفتاری تحت عنوان از قلم افتادگی نهادینه شده است و در این جا منظورم تنها این گزارش تکمیلی از این لایحه که به هیات رئیسه ارائه شده نیست بلکه تمام موارد می‌تواند در این مورد مصداق داشته باشد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این گزارش دو مورد تحت عنوان از قلم افتادگی آمده که یک مورد از آن در رابطه با سازمان به جای وزارتخانه بوده است و بخش دیگر نیز در شماره چاپ 652 این گزارش به این صورت آورده شده است که در انتهای ماده 25 عبارت معادل صد در صد تا آخر جمله اضافه گردد.

وی یادآور شد: قطعا این از قلم افتادگی نیست و جمله‌ای است که اضافه شده بنابراین هیات رئیسه باید در این مورد سختگیرانه برخورد کند تا بعد از این چنین روالی در محاکم باب نشود چرا که امکان دارد در پرونده‌های قضایی بعد از صدور حکم اعدام گزارشی اضافه گردد که در پی آن فردی را به جای فرد دیگر اعدام کنند.

علی لاریجانی در پاسخ به نماینده میاندوآب گفت: اگر رئیس کمیسیون ذکر کرده باشد که این جمله از قلم افتاده است علی‌القاعده باید آن را بپذیریم چرا که امکان دارد در نگارش اشتباه شده باشد اما در مورد این گزارش بنده از رئیس کمیسیون می‌پرسم و نتیجه آن را به شما اطلاع خواهم داد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز