عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برخی تلاش دارند از تریبون مجلس برای تبلیغات به نفع خود استفاده کنند و با ارتباط دادن وزیر پیشنهادی دولت به فتنه خود را انقلابی معرفی کنند.

در جلسه علنی صبح امروز که برای کسب رای اعتماد وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت خانه آموزش و پرورش برگزار شد، مخالفین احمدی دانش آشتیانی بیش از آنکه به برنامه های وی برای دوران وزارتش انتقاد داشته باشند، بر ارتباط او با فتنه سال 88 تاکید داشتند. در این رابطه محمد قمی، نماینده مردم پاکدشت در پاسخ به خبرنگار سیاسی مرور نیوز گفت: ماجرای سال 88 برای عده‌ای تبدیل به بازار کسب شده است. اینکه کسی با فتنه مرتبط بوده مسلما مورد تایید هیچ ارگان و شخصی نیست.

وی ادامه داد: منتقدین دانش آشتیانی موضوعی برای ابراز مخالفت ندارند و این رو سعی دارند با منتسب کردن وی به اتفاقات سال 88، از دولت روحانی و وزرای پیشنهادش انتقاد کنند. اگر دانش آشتیانی کوچک‌ترین ارتباطی با فتنه داشت دستگاه قوه قضائیه و اطلاعاتی کشور صلاحیت او را تایید نمی‌کردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: منتقدینی که برای مخالفت با وزیر مورد نظر دولت در وزارت آموزش‌وپرورش به این مسائل اشاره دارند، افرادی هستند که تخصصی برای نظر کارشناسی در این حوزه ندارند و صرفا تلاش دارند از این تریبون برای مطرح کردن خود در خارج از مجلس استفاده کنند و بگویند انقلابی هستند و اجازه نمی‌دهند مخالفین انقلاب به دستگاه های اجرایی وارد شوند. در حالی که ادعاهای آن تماما اشتباه است. ضمن آنکه در مجلس فقط باید برنامه‌های وزیر مذکور مورد بررسی قرار گیرد.

قمی همچنین افزود: ارتباط دادن دانش آشتیانی به حوادث انتخابات سال 88 به نوعی ربط دادن روحانی به آن اتفاقات نیز است. زیرا رئیس جمهوری این افراد را پیشنهاد داده و در صورتی که این اشخاص در فتنه نقشی داشته باشند، یعنی روحانی که با فتنه و فتنه گران همسو است. در حالی که رئیس جمهور پیش از این دبیر شورای عالی امنیت ملی بود، زمانی در مجلس نماینده بوده است و با تایید مقامات بالای کشور توانستند در انتخابات ریاست جمهوری 92 شرکت کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز