عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش مرور نیوز، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز سه شنبه (11 آبان) مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد که متن آن بدین شرح است:

شهباز حسن پور نماینده سیرجان به وزیر نیرو در مورد اعزام هیات فوری جهت رسیدگی به وضعیت آب شرب شهرستان سیرجان و بردسیر.

روح الله حضرت پور نماینده ارومیه به وزیر جهاد کشاورزی در مورد دلیل عدم بازاریابی محصولات سیب که در سردخانه‌ها انبار شده است و خرید تضمینی کشمش همچنین به وزیر راه و شهرسازی در مورد علت تأخیر پرواز هواپیماها و عدم مسئولیت‌پذیری مدیران در این بخش و بی‌احترامی به مسافران.

عبدالله سامری نماینده خرمشهر به وزیر راه و شهرسازی در مورد علت عدم اصلاح و ساماندهی محوطه ایستگاه راه‌آهن خرمشهر چیست؟ همچنین درباره علت عدم لایروبی اروندرود پس از گذشت 27 سال از اتمام جنگ تحمیلی چیست؟ همچنین به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص علت به کارگیری مدیریت ضعیف و عدم سکونت در خرمشهر چیست؟

عبدالغفور ایران نژاد نماینده چابهار به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص رسیدگی و بررسی مدیریت مالیاتی سیستان و بلوچستان در مورد اخذ مالیاتی بدون در نظر گرفتن قانون و عدم مطابقت با تولید و درآمد در استان.

سید جواد ساداتی‌نژاد نماینده کاشان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد لزوم اعمال حق سختی کار برای توزیع کنندگان محصولات پستی.

عبدالله حاتمیان نماینده درگز به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توضیح علت عدم بهره برداری از تونل گلخندان و همچنین لزوم احداث بهره برداری از تونل و جاده درگز.

احمد سالک نماینده اصفهان به رئیس جمهور در مورد توضیح علت تعطیلی واحدهای صنعتی و اخراج کارگران در سطح کشور به ویژه در سطح استان اصفهان.

محسن بیگلری نماینده سقز به وزیر علوم در خصوص علت مدیریت جناحی در دانشگاه پیام نور و کاهش اعتبارات رفاهی و عمرانی آن دانشگاه.

سیده فاطمه حسینی نماینده تهران و قاسم احمدی نماینده نوشهر و چالوس به وزیر نیرو در مورد تسریع در رسیدگی به انجام اقدامات موثر در خصوص مجاورت خطوط انتقال برق فشار قوی با مناطق مسکونی.

سید فاطمه حسینی به همراه پروانه سلحشوری، ناهید تاج‌الدین، علی اصغر یوسف‌نژاد، محمدعلی وکیلی، مهدی شیخ، سیده حمیده زرآبادی، طیبه سیاوشی، پروانه مافی به رئیس جمهور در مورد رسیدگی در تسریع به موضوع حفاظت دومین اثر ملی مشهور به چشمه‌های باداب سورت و جلوگیری از تخریب آن.

علیرضا محجوب نماینده تهران به وزیر اقتصاد و وزیر صنعت در مورد لزوم پیگیری علت دریافت مبلغ 205 میلیون ریال اضافی از رانندگان تاکسی توسط شرکت ایران خودرو بانک‌های عامل.

جمشید جعفرپور نماینده لارستان به وزیر اقتصاد و وزیر دادگستری در مورد لزوم پیگیری تخلفات مدیران موسسات مالی ورشکسته نظیر ثامن الحجج، پدیده و پردیسبان که موجب نابسامانی زیادی در کشور شده‌اند.

محسن بیگلری نماینده سقز به رئیس جمهور در مورد توضیح علت عدم اجرای مصوبات قانونی در مورد پیش دبستانی‌ها و معلمان سوادآموزی و کم توجهی به موضوع مدرسه‌سازی.

امیر خجسته نماینده همدان به وزیر اقتصاد در مورد تسریع در ساماندهی موسسات اعتباری وتأمین مقررات شفاف در این زمینه.

حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب به وزیر جهاد کشاورزی در مورد لزوم ساماندهی موضوع کشت، تولید و خرید تضمینی چغندرقند استان کرمانشاه.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز