نماینده مردم بندرعباس به ارائه موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت.

به گزارش مرور نیوز، محمد آشوری تازیانی در نشست علنی امروز سه شنبه (11 آبان) مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، افزود: ملاک و معیار همه ما در برخورد با رای اعتماد منطق قانون است و باید در چارچوب عدالت و انصاف مخالفت شود.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون یک ملاک اساسی کار ما است در عین حال در کنار قانون ارایه اسنادی که کلام ما را اثبات کند منطق این حرکت است در ارتباط با این موضوع به نظر می رسد این منطق گفت و گو اگر به عنوان یک منطق حاکم بر جلسات باشد هم مخالفان عزیز که در مخالفت سخن می گویند بر منطق سلبی خود اسنادی را ارایه می دهند و هم کسانی که بر موافقت اصرار می کنند مدارک ایجابی خود را ارائه می دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه  در رای اعتماد چند مولفه اساسی منطق ارزش گذاری و ارزیابی ما است تصریح کرد: در بیان صحبت های موافقت و مخالفت ها باید به پیشینه عملکرد توجه کنیم.

وی یادآور شد: امروز آقای قاضی زاده هاشمی عنوان کردند که حال فرهنگ خراب است؛ همه ما معتقدیم که حال فرهنگ خراب است ولی چرایی خرابی این حال فرهنگ چیست.

آشوری تاکید کرد: دغدغه های مقام معظم رهبری دغدغه اساسی و نقشه راه همه ما است اما ما در حوزه فرهنگ مثل سایر حوزه ها دچار فرافکنی هستیم؛ شکل دادن به فرهنگ، ارایه خدمات فرهنگی منحصر به یک وزارتخانه نیست، فرهنگ عرصه گسترده ای است و اگر بخواهیم این آسیب شناسی را داشته باشیم مثنوی 70 من کاغذ خواهد شد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس دهم، ادامه داد: در صحبت های آقای ذوالنور اشاره ای به نامه صالحی امیری در دوران فتنه شد من می خواهم به این نکته اشاره کنم که در دور قبل ایشان کاندیدای وزارت ورزش بودند و ما جلسات مختلفی درباره شبهاتی که نسبت به شخصیت صالحی امیری مطرح شده برگزار کردیم.

این نماینده مردم درمجلس دهم تصریح کرد:  زمانی که آقای ذوالنور متن این نامه را قرائت کردند شبهه ای را ایجاد کردند و سندی ارایه نشد ؛ واقعیت آن است که برای دنیای آقای صالحی قرار نیست بنده و امثال بنده دین خود را دهیم و نخواهیم داد اما اگر احساس شود که در این نوع نگاه و رویکردی که در اینجا مطرح می شود ذره ای ظلم ایجاد شود همه ما مسئول هستیم.

وی یادآور شد: اکنون بحث سر آن است که 5 تا 6 شبهه مطرح شد و بر اساس آن اسناد و مدارکی ارایه گردید که امروز این اسناد در جهت اثبات ادعای صالحی امیری مطرح است؛ فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه فتنه مبنای حرکت همه ما است و به نظر می رسد که این سند در کنارش یک سند دیگری بود که اگر به آن توجه نشود ظلم به دکتر صالحی است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: من از آقای علوی وزیر اطلاعات نیز استعلام کردم بعد از این موضوع یکی از  معاونان وزارت اطلاعات از منظر خیرخواهی نکته ای را به وی مطرح می کنند در مورد این موضوع که ممکن است امضای این نامه شائبه ای در مسایل مختلف ایجاد کند به همین لحاظ این نامه را ایشان نوشتند و در اسناد و مدارک وزارت اطلاعات وجود داشته که قابل استناد است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز