عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی در نطقشان می خواهند غیر مستقیم بگویند رئیس جمهور در فتنه ۸۸ نقش داشته است.

به گزارش مرور نیوز، مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 11 آبان) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به رای اعتماد وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با استناد به ماده 24 و 113 آیین نامه داخلی اظهار داشت: هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی موظف به حفظ، شأن و جایگاه مجلس است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در اصل 37 قانون اساسی، اصل‏، برائت‏ است‏ و هیچ کس‏ از نظر قانون‏ مجرم‏ شناخته‏ نمی‏ شود، مگر این‏ که‏ جرم‏ او در دادگاه‏ صالح‏ ثابت‏ شود. برخی دوستان در نطقشان از افرادی نام می برند  که خلاف اخلاق است.

وی گفت: البته شما پیش از شروع نشست علنی به این نکته اشاره کردید اما دوستان حرف از اسنادی می زنند و شبنامه هایی توزیع می کنند که خلاف قانون صورت می گیرد. اگر سندی وجود دارد توزیع شود تا مسائل شفاف شود کسی از شفاف سازی ناراحت نخواهد شد.

این نماینده  افزود: برخی در نطقشان وزرای پیشنهادی را به دوران فتنه نسبت می دهند و از آنجایی که وزرا از سوی روحانی انتخاب شده اند به نظر می رسد همکاران می خواهند به طور غیر مستقیم رئیس جمهور را نیز به فتنه مرتبط کنند.

علی لاریجانی در پاسخ به کواکبیان عنوان کرد: شبنامه ای در مجلس توزیع نشد، سندی به درخواست تابش و با اجازه هیات رئیسه توزیع شد. بنابراین خلافی صورت نگرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز