عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن بیان اینکه سلطانی‌فر معتقد به تعامل با نمایندگان مجلس است، گفت: در صورت مسند وی در وزارت ورزش و جوانان شاهد تحول آفرینی خواهیم بود چرا که وی معتقد به استفاده از ظرفیت زنان است.

به گزارش مرور نیوز، سید مهدی مقدسی در نشست علنی امروز (سه شنبه 11 آبان) مجلس شورای اسلامی، در موافقت با وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی بر وزارتخانه ورزش و جوانان گفت: مسعود سلطانی فر حدود دو سال قائم مقام موفق سازمان تربیت بدنی بودند و سال‌ها رئیس شورای مرکزی ورزش همگانی استان‌ها بودند و همچنین یک ورزشکار موفق، لذا با توجه به این خصیصه و اصالت خانوادگی ایشان شایسته نشستن بر این مسند هستند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان معتقد به تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: سلطانی‌فر 12 سال استاندار بودند و 8 سال معاون سیاسی  بنابراین با جزئی ترین مسائل استان‌ها و شهرهای مختلف آشنا بوده و بر آن اشراف دارد.

وی در واکنش به اظهارات محمود شکری افزود: در مدت اخیر ورزشکاران بسیاری بیانیه‌های مختلف حمایتی در راستای تصدی مسعود سلطانی‌فر بر وزارتخانه ورزش و جوانان ارائه کردند لذا اظهارنظر بزرگان ورزش و حمایت آنها نشان از صلاحیت وی برای این وزارتخانه است.

مقدسی با انتقاد از اینکه در دولت‌های گذشته به موضوع جوانان کمتر پرداخته شده است، گفت: 23 سال قبل مسعود سلطانی‌فر خانه جوان را تشکیل داد و از مشاورین جوان در این زمینه بهره‌مند بودند بنابراین می‌توانند مجدد در این وزارتخانه اصلاحاتی را ایجاد کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به 2 اصل ورزش و بانوان و استفاده مدیریتی از زنان اعتقاد دارند، تأکید کرد: نیمی از جامعه را زنان تشکیل می‌دهند که باید به جایگاه واقعی خود دست یابند. این وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان نیز معتقد است در فدراسیون‌ها و کمیته‌های مختلف می‌توان از ظرفیت زنان بهره‌مند شد.

وی با یادآوری اینکه سلطانی‌فر به ورزش همگانی توجه خاصی داشته است، گفت: این وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در جلسات مختلف با نمایندگان با اشرافیت و قاطعیت کامل به سوالات نمایندگان پاسخ دادند.

مقدسی با بیان اینکه وزرای قبلی وزارت ورزش و جوانان نتوانستند خواسته مردم و نمایندگان مجلس را محقق سازند، گفت: اگر مسعود سلطان‌فر در دوره نهم مجلس به عنوان وزیر ورزش و جوانان رأی اعتماد کسب می‌کرد در حال حاضر وضعیت این وزارتخانه بهتر و شاهد تحول بزرگی می‌بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان می‌تواند در این وزارتخانه تحول ایجاد کند، همچنین اهل تعامل با نمایندگان است زیرا برای نجات و تحول در ورزش باید به ایشان رأی اعتماد داده شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز