وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان تأکید کرد: با آگاهی از فراز و نشیب ساماندهی وضعیت جوانان آمادگی تصدی در این وزارتخانه را دارم.

به گزارش مرور نیوز، مسعود سلطانی فر در نشست علنی امروز (سه شنبه 11 آبان) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی صلاحیتش برای تصدی وزارت ورزش و جوانان در دفاع از برنامه‌های پیشنهادی خود با بیان اینکه حرکت جدی برای پیشرفت حوزه ورزش و جوانان انجام خواهد داد، گفت: به سختی و پیچیدگی ساماندهی امور جوانان بر جامعه‌ای که سرعت تغییر آن بر تدبیر مدیران پیشی می‌گیرد واقف هستم.

وی ادامه داد: هر گونه قصور و کوتاهی در پرداختن به فضایل اخلاقی جوانان و ایجاد ایمان دینی و عقلانیت و به رسمیت شناختن نیاز واقعی جوانان می‌تواند مشکل‌زا باشد و با آگاهی بر تمام موانع و چالش‌های پیش رو در حوزه جوانان با توکل بر خدا، صالحان و برنامه راهبردی و همچنین تجربه 3 دهه مدیریت در کشور چنین مسوولیتی را می‌پذیرم.

سلطانی فر با بیان اینکه 12 سال استاندار، 8 سال معاون استاندار، قائم مقامی سازمان تربیت بدنی و ریاست سازمان میراث فرهنگی را برعهده داشته است، عنوان کرد: در کنار کمک همکاران، سازمان بی سر و سامانی را به وضعیت کنونی رسانده‌ام که در حال حاضر به عنوان سازمان نمونه کشور انتخاب شد بنابراین آمادگی خود را در صورت تأیید نمایندگان برای تصدی در وزارت ورزش و جوانان اعلام می‌کنم.

وی اظهار داشت: براساس عهدی که با نمایندگان دارم و اتکایی که به کمک شما می‌کنم آماده‌ام با درایت و متانت، صلابت، اعتدال و انصاف نسبت به جلب همکاری قوای کشور، مدیران گوناگون، سازمان‌های مردم نهاد، علمای حوزه علمیه، اساتید دانشگاهی و کارشناسان مدیریت راهبردی در 3 سطح به کار بگیرم.

وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد: تلاش دارم با استفاده بهینه از تجربه بشری و فهم درست از واقعیت اجتماعی و در عین پافشاری بر اصول با نهایت ظرافت، جوانان را که فرصت طلایی و ذخیره تمام نشده از شعور و عشق هستند را به رسمیت بشناسم.

سلطانی‌فر با بیان اینکه با اعتماد به نسل جوان تلاش دارد این کنشگران را در مسیر روحی، اجتماعی و علمی جلب کند، اظهار داشت: تلاش دارم با جلب همراهی جوانان آنها را از وضعیت فعلی به سمت وضعیت مطلوب حرکت دهم؛ این در صورتی محقق می‌شود که مسئله جوانان به مسئله اصلی کشور و همه دستگاه‌ها تبدیل شود.

وی تأکید کرد: مشارکت جدی تمام دستگاه‌ها و به کار گرفتن همه ظرفیت‌های پیدا و پنهان برای ارتقای اعتماد به نفس جوان ایرانی و مسئولیت‌پذیری او به کار بسته خواهد شد.

وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: با سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت عملکرد مرتبط به امور جوانان از طریق شورای عالی جوانان تلاش داریم ناهماهنگی‌ها برطرف شود و با بهبود شرایط فرایند جلب مشارکت جوانان در مقاطع تصمیم‌گیری کشور برطرف شود. رفع این ناهماهنگی به درک مشترک ملی نیازمند است.

سلطانی‌فر اظهار داشت: راه مقابله با آسیب اجتماعی، رواج ازدواج آسان، ترویج سبک زندگی ایرانی در جوانان در شرایطی تضمین می‌شود که وضعیت جوانان در کشور ساماندهی شود و تقویت نهادهای ذیربط در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: معتقد هستم استفاده از تجربیات جهانی راهگشا خواهد بود، در عصر تکنولوژی جوانان در مرکز تحول قرار گرفته‌اند، بسیاری از ابداعات و اختراعات از اندیشه چالاک جوانان سرچشمه می‌گیرد؛ در کشورهای پیشرفته در حوزه تکنولوژی، بیکاری جوانان برطرف شده است، آنها ادعا می کنند تا سال 2030 بیکاری در این کشورها خاتمه می‌یابد چرا که در دنیای فناوری جذابیت و درآمدزایی برای جوانان فراهم شده است.

سلطانی‌فر تأکید کرد: در دنیای تکنولوژی دیگر بحث کشور ضعیف و قوی بر اساس منابع مالی وجود ندارد بلکه بحث بر سر مدیریت قوی و ضعیف، اشتغال و بیکاری، رونق و رکود کشورها مطرح است که این نکته یکی از فرمایشات معصومان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز