در بیانیه ی حزب اتحاد ملت ایران به مناسبت رای به وزر ای پیشنهادی دولت آمده است:نمایندگان ملت نشان دادند که مجلس می تواند با توجه به حقوق مردم وبا محور قرار دادن ‌منافع ملی، نهاد قانونگذاری کشور را به جایگاه شایسته آن بازگردانند.

به گزارش مرور نیوز،حزب اتحاد ملت ایران در بیانیه‌ای از رای اعتماد مجلس دهم به وزرای پیشنهادی رئیس جمهوری برای ترمیم کابینه تقدیر کرد.

 متن این بیانیه به شرح زیر است:

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوره دهم با رای اعتماد خود به وزرای پیشنهادی دولت یازدهم، به رغم‌ مجموعه تلاش‌های مخالفان، از آزمایشی مهم سربلند بیرون آمدند.

نمایندگان ملت نشان دادند که مجلس شورای اسلامی می تواند با توجه به حقوق مردم و پیگیری مطالبات آنان با محور قرار دادن ‌منافع ملی، نهاد قانونگذاری کشور را به جایگاه شایسته آن بازگردانند.

از سوی دیگر سربلندی نمایندگان مجلس در آزمون روز گذشته نشان داد، که چگونه مردم آگاه ایران توانسته‌اند با حضور مسئولانه خود و توجه به ظرفیت بی بدیل انتخابات و صندوق رای، گامی بلند را برای اصلاح رویکردها و روندها بردارند.

این روز تاریخی و این راّی و برآیند سخنان نمایندگان نشان داد ،که آنچه در این مجلس مورد توجه و خواست اکثریت است، اخلاق، آرامش و همراهی با دولت منتخب و توجه به مطالبات به حق مردم است.

این رای نشان داد،خواست قاطبه مردم ایران اصلاح و خاتمه دادن به رفتارهایی است که کشور را از ریل پیشرفت و توسعه دور ساخته است.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی ضمن تبریک به ملت بزرگ ایران و قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این رخداد را نتیجه خردورزی و تدبیر مجموعه جریان ها، احزاب و گروه‌ها و شخصیت هایی می‌داند که به رغم همه محدودیت‌ها و موانع، انتخابات و صندوق راّی را بهترین فرصت برای پیشبرد اصلاحات دانسته و از آن برای تقویت ارکان مردمسالاری در کشور استفاده می کنند.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، امیدوار است این رویکرد مجلس زمینه و ظرفیت شکل گیری گفت‌وگوهای داخلی سازنده بین همه جریان های سیاسی مدافع منافع ملی کشور برای برون رفت از مشکلات موجود را فراهم آورد.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی از وزرای جدید و نیز دولت تدبیر و امید می خواهد، با توجه به مشکلات به جای مانده و ضرورت توجه دولت محترم به رفع آن ها، از هیچ تلاشی در فرصت باقیمانده برای توجه به مطالبات مردم فروگذار نکنند.

امید است این توجهات زمینه ساز حضور پرشور و آگاهانه مردم در انتخابات پیش رو و استمرار عقلانیت و تدبیر در سیاست داخلی و خارجی ایران، تحقق اهداف سند چشم انداز بیست ساله‌ جمهوری اسلامی و قوام بخش منافع ملی باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز