جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه برجام امروز معیاری برای نمایش شخصیت آمریکا در معاهدات بین‌ المللی است، گفت: اگر آنها به تعهداتشان در برجام عمل نکنند برجام را به موزه خواهیم فرستاد.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم روز ملی استکبارستیزی در مقابل لانه جاسوسی با بیان اینکه برجام امروز معیاری در نمایش شخصیت آمریکا در معاهدات بین‌المللی است، گفت: به آمریکا تاکید می‌کنیم تعهدات خود را بی کم و کاست اجرا کند، اینجا ایران است، سرزمین مردمانی که اراده کرده اند در پرتو اسلام و انقلاب به هیچ قدرت بیگانه ای باج ندهند.

وی افزود: ملت ایران، ملت بافرهنگ، باشعور، باشخصیت و متعالی است که به تعهدات خود پایبند است، اما این تعهدات یکسویه نیست و صبر ملت ایران هم بی انتها نخواهد بود.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما انتظار داریم مقامات آمریکایی، لنز و عینک دوران جنگ سرد را کنار بگذارند و با عینک جدید واقعیت های جدید امروز را نگاه کنند.

وی عنوان کرد: در طول ۳۸ سال گذشته دیدند که حرف و ملت ایران یکی است، ملت ایران گاهی اول عمل می کنند بعد حرف می زنند پس این آزموده را دوباره می آزمایند و عاقلانه عمل کنند.

او تصریح کرد: ما حقوقمان را تا آخرین لحظه ها تعقیب می کنیم، دشمنانمان را تا هر نقطه از جهان برای احقاق حقوقمان تعقیب خواهیم کرد؛ آمریکایی ها بدانند اگر به تعهداتشان در برجام عمل نکنند، ما برجام را به موزه خواهیم فرستاد.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه اگر آمریکا به تعهداتش به طور کامل عمل نکند، به نقطه اول برخواهیم گشت و سانتریفیوژهای تعطیل شده را دوباره فعال می کنیم، تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران فقط در مقابل آمریکا متعهد نیست، فقط در برابر ۱+۵ تعهد ندارد، بلکه دولت جمهوری اسلامی ایران در برابر ملت ایران متعهد است و این تعهد، یک تعهد ذاتی، مستحکم و ریشه دار است.

سردار سلامی گفت: دولت به ملت ایران تعهد داده که اگر شما به تعهدات خود عمل نکنید، برجام را ساقط کرده و چرخه هسته ای دوباره فعال خواهد شد.

وی افزود: دشمنان هرگاه بر نقطه ای متمرکز می شوند، ما می فهمیم که آن نقطه، نقطه حقیقی ماست و باید آنجا را تقویت کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما مصمم هستیم تا احقاق حقوق حقه خود و از بین بردن ادبیات تحقیر در ذهن دشمنان پیش رویم، مسیر جهاد را ترک نکرده، هرگز میدان جهاد و دفاع از شرف و کرامت ملت ایران و ملت های مسلمان عالم را رها نکنیم.

رویایی ۳۸ ساله ملت ایران، واقعیتی تلخ برای آمریکایی ها

سردار سلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ملت ایران ۳۸ سال با آمریکا رویارویی بزرگی را آغاز کرد و این یک واقعیت تلخ در جهان برای آمریکایی ها به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه آمریکا دم از دیکتاتوری می زند، اما تمام دیکتاتورهای بزرگ عالم دست نشانده و مورد حمایت او هستند، افزود: رژیم آل سعود و رژیم صهیونیستی و دهها دیکتاتور دیگر در دنیا محصول دیکتاتوری آمریکاست.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: آمریکا دم از حقوق بشر می زند در حالی که دستگاه های شکنجه که به تمام دنیا صادر می شود، توسط آمریکا ساخته شده و سازمان سیا پرورش دهنده همه سرویس های شکنجه گر عالم از جمله ساواک شاه است.

حمله به عروسی و جنایت در گوانتانامو، کارنامه دولتی که دم از حقوق بشر می زند

وی عنوان کرد: آمریکا دم از حقوق بشر می زند اما هر سال تعداد زیادی از آزادیخواهان عالم تحت سیطره حقوق بشر آمریکایی در اثر شکنجه می میرند، در گوآنتانامو، مردم مسلمان را برهنه می کنند و سگ ها را به جان آنها می اندازند، در عراق، افغانستان و سوریه به عروسی ها حمله کرده و قلب کودکان مسلمان را به لرزه درمی آورند؛ اینها همه تصاویر آلوده شیطان بزرگ است.

وی با بیان اینکه آمریکا ادعای صلح دارد اما از جنگ جهانی دوم به این سو در ۸۰ کشور یا کودتا به راه انداخته یا مداخله نظامی و جنگ کرده است، تصریح کرد: یک نمونه تاریخی اقدامات آمریکا، کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ در ایران است.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: تا به امروز هشت میلیون انسان به طور مستقیم بر اثر مداخلات مستقیم نظامی آمریکا کشته شدند و آمریکا دم از حقوق بشر می زند.

سردار سلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آمریکا دم از مبارزه با تروریسم می زند در حالی که تمام گروه های تروریستی که آتش را در جهان اسلام برافروختند، زادگاهشان آمریکاست، تصریح کرد: سیستم های نظامی آمریکا توسط رژیمی به نام سعودی، یک ملت به نام یمن را دفن می کند، بیش از صد قطعنامه برای آزادی ملت ها و محکوم کردن جنایت های صهیونیستی را وتو کردند. اما همچنان دم از خلع سلاح در جهان می زنند.

وی ادامه داد: در شش و هشت اوت ۱۹۴۵ هیروشیما و ناکازاکی را در یک چشم به هم زدن در آتش بمب‌ های خود ذوب کردند؛ اینها همچنان دم از حقوق بشر می زنند.

پیام انقلاب ایران اعتماد به نفس به ملت های تحت ستم در جهان بود

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: انقلاب بزرگ ملت ایران به رهبری امام راحل به عنوان یک حادثه استثنایی قرن بیستم توانست بزرگترین شکست سیاسی و راهبردی را به بزرگترین قدرت نظامی و اقتصادی تاریخ بشر تحمیل کرده و نظم ناعادلانه به ساخته آمریکا را با چالش روبرو سازد.

سردار سلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران توازن ژئوپلیتیک جهان را که آمریکا و شوروی ساخته بود، بهم زد، خاطرنشان کرد: این انقلاب ادبیات سیاسی جدیدی را در دنیا ایجاد کرد و آن این بود که یک ملت می تواند در فضای نابرابر از حیث اقتصادی، سیاسی و نظامی از ارزش های خود دفاع کرده و دشمن را وادار به پذیرش شکست های تاریخی خود کند.

وی گفت: پیام انقلاب اسلامی برای برقراری عدالت و بازگرداندن مسلمانان به هویت، زنده کردن روح، آزادی و استقلال طلبی در پیکر تمام ملت های آزادیخواه جهانی بود.

سردار سلامی افزود: آمریکا و متعهدانش احساس کردند هندسه جدیدی از قدرت در جهان در حال شکل گیری است که یک رکن آن جمهوری اسلامی ایران بوده که در پرتو هدایت های امام راحل و پس از آن با بیرق داری نایب برحق امام زمان (عج)، رهبر حکیم، شجاع و پارسا که با تکیه بر منطق وحی، امت اسلام را از میان امواج فتنه به ساحل رستگاری هدایت می کنند، در حال پیش روی و امروز در حال قد کشیدن است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران در حال تنگ کردن فضای تنفسی آمریکا و متحدان آن در جهان اسلام و گشایش جبهه های جدید علیه کفار و نظام سلطه است.

وی تصریح کرد: آمریکا با پیدایش انقلاب اسلامی ایران، نقطه تقابل خود را از تمرکز بر روی شوروی سابق به تمرکز بر قلب جهان اسلام یعنی نظام جمهوری اسلامی ایران منتقل کرد.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: از اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، یک تقابل استراتژیک و یک جنگ واقعی از سوی مسلمانان در مقابل توسعه‌ طلبی آمریکا شکل گرفت که این یک نبرد با قیاس جهانی بود.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: از اولین تحریم ها پس از تسخیر لانه جاسوسی تا تحمیل جنگ هشت ساله علیه ملت ایران در حالی که تمام روزنه های سلاح به کشور را بسته بودند، فرزندان ایران اسلامی از شرق تا غرب کشور حماسه آفریدند؛ به طوری که در میدان جنگ هشت ساله با تقدیم بیش از ۲۰۰ هزار شهید، این حقیقت درخشان را بر تارک افتخارات ملت ایران در جهان نشاند و امروز سرزمین های اسلامی، میدان فتح آمریکا و شرکای او نیست.

وی افزود: جنگ با درخشش ملت ایران پایان یافت، ملت ایران قد برافراشت و در تاریخ به عنوان ملتی بلند اقامت برافراشته و سرافراز، نفوذناپذیر تلقی شد.

سردار سلامی با اشاره به اینکه همه ایران را به عنوان حقیقت مسلم و به تدریج در حال دستیابی به ارتفاعات بلند جهانی شناختند، خاطرنشان کرد: توطئه های آمریکا علیه ملت ایران از تجزیه طلبی در شهرهای مختلف تا انجام اقدامات تروریستی ادامه پیدا کرد و همزمان ملت مبارزات خویش را توسعه داد تا جغرافیای انقلاب وسعت پیدا کند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: دشمن تهاجم فرهنگی را برای تسخیر ذهن و قلب جوانان دنبال کرد، می خواست چادر را از سر زنان ایرانی جدا کرده و جوانان ما را از نماز و مسجد دور کند، می خواست ملت به رهبری، نظام، انقلاب و اسلام خود بی اعتماد شوند، اما ملت ما، جوانان، روحانیون و اساتید ما در پرتو هدایت های الهی رهبر بزرگشان، این آرزوی دشمن را تا گورستان آرزوهایش هدایت کردند.

وی ادامه داد: آمریکا می خواست با فتنه ۸۸، تعادل، عزت، کرامت و دستاوردهای یک انقلاب را با فتنه داخلی تمام کند، اما حرکت معجزه آسا، تاریخ ساز و استثنایی ملت در ۹ دی، تیر خلاصی بود که در قلب و ذهن دشمن زده شد؛ این واقعیت ملت بزرگ ایران است و تاریخ شاهد درخشش های بیشمار دیگری خواهد بود.

سردار سلامی با اشاره به اینکه ما توانستیم تمرکز دشمن را بر قلب جهان اسلام یعنی ایران اسلامی فرو بپاشانیم، یادآور شد: دشمن علاقه داشت تمام قوای خود را در سال های گذشته بر ملت ایران متمرکز کند، می خواست از نظر اقتصادی، ایران را فلج و از نظر فرهنگی، اراده ملت را سست کند و در نهایت اعتماد آنها را به انقلاب از بین ببرد اما امروز به رغم ترور دانشمندان و محاصره های علمی دشمن، فرزندان ملت توانست ایران را آسمانی کند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: ماهواره ها به فضا رفت و موشک ها، قلب فضا را شکافت و همین باعث ترس دشمن شد.

وی گفت: فرزندان ایران به قلب اتم دسترسی پیدا کرده و ایران اسلامی، هسته ای شد، نیروگاه ها، جاده ها، دانشگاه ها، نانو، بیو و علم پزشکی رشد کرد و ایران جزو کشورهای پرشتاب در حال پیشرفته شدن قرار گرفت.

آمریکا هیچ راهی برای خروج آبرومندانه از بحران های منطقه ما را ندارد

سردار سلامی با بیان اینکه ملت انقلابی ایران توانست الهامات انقلابی خود را به دنیا صادر کند، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی امروز بر ملت یمن پیام خود را برای ایستادگی در برابر آل سعود الهام بخشیده و همه شاهد هستند که جغرافیای انقلاب اسلامی حتی تا شمال آفریقا که روزی در آنجا برای آمریکایی ها فرش قرمز پهن می کردند، پیش رفته، تا شرق مدیترانه پیش روی کرده و سازه های بزرگ قدرت در برابر زیاده خواهی آمریکا و رژیم صهیونیستی در آنجا شکل گرفته است.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز در سوریه، آمریکایی ها گرفتار ابهام در راهبردها هستند و هیچ راهی برای خروج آبرومندانه از این بحران ندارند چرا که غلبه میدانی با انقلاب اسلامی است و آمریکایی ها نمی توانند موازنه قدرت را به نفع خود تغییر دهند.

وی با بیان اینکه ابتکار عملی در یمن، سوریه، بحرین و عراق با ایران است، تصریح کرد: دیدید که چگونه کاندیدای مورد حمایت حزب الله در لبنان رئیس جمهور شد؛ رئیس جمهوری که مورد حمایت حزب الله و مغضوب آمریکا است؛ این فتح های آشکار نشانه تجلی نصرت بر بلاد اسلامی است.

سردار سلامی با بیان اینکه امروز صاحب نفوذ در جهان اسلام هستیم، خاطرنشان کرد: همان گونه که روز گذشته رهبر انقلاب فرمودند: «آمریکایی ها با بحران های بزرگی روبرو بوده و دیگر نامبروان دنیا نیستند.»

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: اراده سیاسی آمریکا نمی تواند تحولات سیاسی و نظامی بخصوص در غرب آسیا و جهان اسلام را مدیریت کند، چرا که بعد نظامی آنها نزول کرده است.

باید از آوارگی ملت های مسلمان جلوگیری کنیم

وی با اشاره به ایجاد بحران اقتصادی در آمریکا خاطرنشان کرد: امروز به گفته کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا یعنی ترامپ، ۷۰ میلیون انسان زیر خط فقر در آمریکا وجود دارند که کارتن خواب بوده و از سیستم ملی، خوراک شبانه خود را به دست می آورند.

سردار سلامی گفت: بدهی های آمریکا به تولید ملی آن نزدیک شده است و آمریکا دیگر نمی تواند مستقیم علیه کشوری، حمله نظامی انجام دهد چرا که این ناتوانی، دلیل روانی سیاسی و اقتصادی دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هندسه قدرت در جهان در حال تغییر است، تصریح کرد: آمریکا دچار فروپاشی اخلاقی شده و سالانه ۳۸ هزار نوجوان آمریکایی به خاطر بحران و هرج و مرج های اخلاقی در این کشور خودکشی می کنند.

وی با بیان اینکه مبارزه ما با آمریکا ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: ما امروز هم دارای درجه ای از قدرت هستیم و هم یک ملت، رهبر و سیستم دفاعی بزرگ به شمار می رویم، قدرت دفاعی ما بر اساس جنگی طولانی و وسیع با قدرت های تراز اول شکل گرفته است و برای تعقیب آرمان هایمان، هیچ نقطه توقف و خط قرمزی را نمی شناسیم.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه امنیت ما و جهان اسلام به هم گره خورده است، گفت: ما همه سرنشینان یک کشتی هستیم اگر در سوریه و یمن برای پیروزی مسلمانان کمک نکنیم، دشمن، مسلمانان را از هم جدا خواهد کرد؛ باید از آوارگی ملت های مسلمان جلوگیری کنیم، این به معنای دور کردن میدان تهدید از سرزمین های خود و سرزمین های دیگر مسلمانان است.

هر روز در حال تقویت قدرت ویرانگر خود هستیم

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ملت ایران همواره در صحنه هستند، یادآور شد: رودخانه ها و نهرهایی از پیوستن جوانان مسلمان به جبهه مقاومت در حال شکل گرفتن است.

وی گفت: سال گذشته رویارویی تفنگداران دریایی جمهوری اسلامی ایران را با رویارویی تفنگداران آمریکایی دیدید؛ این تنها مشتی از خروار بود برای نشان دادن هر حرکتی که علیه ملت ایران انجام شود.

سردار سلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها می دانند انتخاب گزینه نظامی چیزی جز آرزوی باطل شده و یک هوس ناممکن دفن شده و واقعیتی که خود آنها هم به آن اعتقاد ندارند، نیست عنوان کرد: ما در هر کجا می توانیم حوزه منافع دشمنان را تخریب کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: قدرت ویرانگر انقلاب ما یک واقعیت است که روی آسمان، زمین و دریا به نمایش درمی‌ آید، ما هر روز در حال افزایش قدرت خود هستیم و این واقعیت توقف ناپذیر است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز