​عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اشکال اساسی وزارت امور خارجه این است که سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مهمی همچون چین و هندوستان را خالی از سفیر گذاشته است.

به گزارش مرور نیوز، علاءالدین بروجردی با انتقاد از عدم معرفی سفیران ایران در هندوستان و چین اظهار داشت: اشکال اساسی وزارت امور خارجه این است که سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مهمی همچون چین و هندوستان را خالی از سفیر گذاشته است.

 

وی انتخاب سفرای ایران در سایر کشورها را از مهمترین اولویت های وزارت امور خارجه دانست و افزود: وزارت امور خارجه پیش از اتمام دوره یک سفیر، باید به فکر سفیر بعدی به خصوص در کشورهایی که بسیار برای ما اهمیت دارند، باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در شرایطی که در تحریم به سر می بریم، نباید سفارتخانه‌های خود را به خصوص در کشورهایی که با آنها روابط اقتصادی زیادی داریم، خالی بگذاریم و از این رو، وزارت امور خارجه باید هرچه سریعتر در این زمینه اقدام کند.

بروجردی با اشاره به پیشنهاد آمریکا به هندوستان برای جایگزینی نفت ایران، گفت: آمریکا در جنگ نفتی با جمهوری اسلامی ایران قطعا کم می آورد و نمی تواند نفت ایران را با توجه به نیاز بازار جهانی به صفر برساند.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی مشتری خود را در بازار جهانی نفت دارد و راههای صادرات نفت را هم می‌داند و از این رو، آمریکا این آرزو را به گور می برد که صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز