دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: آمریکا در طول چهل سال گذشته تمام توان خود برای فشار بر جمهوری اسلامی به صحنه آورد. با همه این تلاش ها آن ها در جریان پیروزی انقلاب اسلامی، سوریه، جنگ خلیج فارس و جنگ‌های منطقه ای شکست خوردند.

به گزارش مرور نیوز، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در مراسم رو‌نمایی از کتاب تاریخ شفاهی سنندج تا خرمشهر که امروز شنبه 12 آبان ماه برگزار شد، گفت: کارنامه آمریکا در طول چهل سال گذشته نشان دهنده خباثت، دشمنی و فشار برمردم ایران است همانطور که در زمان پهلوی همه اختیارات و عملکردهای کشور مانند جنایت های شاه بر علیه مردم بی دفاع با موافقت آمریکا انجام می شد.

وی با بیان اینکه آمریکا در طول چهل سال گذشته تمام توان خود برای فشار بر جمهوری اسلامی به صحنه آورد گفت: با همه این تلاش ها آن ها در جریان پیروزی انقلاب اسلامی، سوریه، جنگ خلیج فارس و جنگ‌های منطقه ای شکست خوردند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با اشاره به تاریخ آزادسازی سنندج و خرمشهر اظهار کرد: اولین رابطه بین خرمشهر و سنندج مظلومیت است. مردم هر دو منطقه در ابتدای جنگ مورد ظلم واقع شدند و هنوز چند روز از جنگ نگذشته بود که تمام شهرهای ما به دست صد انقلب مسلح افتاد.

وی افزود: آنها از مردم کردستان باج می گرفتند و به مال و ناموس مردم کردستان تجاوز می کردند. کومله ها در بیانیه هایشان می گفتند که تا تحقق کامل انقلاب دموکراتیک به رهبری خلق کارگر تن به مذاکره نخواهیم داد.

صفوی با بیان اینکه مردم کردستان در سه مقطع مورد مظلومیت قرار گرفتند عنوان کرد: در مقطع اول، این مظلومیت با حمله گروهک ها به شهرهای کردستان بود و مرحله دوم هم غائله پاوه و مورد سوم هم از اردیبهشت 59 تا شهریور سال 59 بود.

مشاور فرمانده کل قوا ادامه داد: وقتی که ما وارد فروگاه سنندج شدیم مورد استقبال پیشمرگان کرد قرار گرفتیم و در آن زمان با لطف خداوند متعال توانستیم پس از 23 شبانه روز جنگ سخت شهر سنندج را آزاد کنیم.

صفوی اظهار کرد: ‌پس از آزادسازی سنندج مردم از پاسداران و نیروهای مدافع شهر استقبال کردند. تا قبل از جنگ ما فقط در کردستان حدود 500 شهید دادیم که نیمی از این تعداد مربوط به شهر سنندج می شد.

وی با اشاره به آغاز جنگ تحمیلی پس از حوادث کردستان گفت: در این هنگام که ما هنوز از جنگ کردستان فارغ نشده بودیم ارتش عراق به خوزستان حمله کرد. عراقی ها تمام شهر را نابود کردند و می گفتند ما آمده ایم که بمانیم. مردم خرمشهر و آبادان مجبور به ترک شهر شدند و شهری که مردم در آن نباشند تبدیل به شهر ارواح می شود. در آن زمان برای اشغال این شهرها خیلی سخت بود. اما در آزادسازی خرمشهر وحدت بین رزمندگان ارتش و سپاه و بسیج را می بینیم.

دستیار و‌ مشاور عالی فرمانده کل قوا تصریح کرد: پس از پایان جنگ عراق با ما، آنها به کویت حمله کردند که توانستند در کمتر از 7 ساعت این کشور را تصرف کنند، اما در کشور ما مردم 34 روز فقط در خرمشهر مقاومت کردند. برای آزاد سازی کویت همه به کویت کمک کردند، ولی در آزاد سازی خرمشهر همه به عراق کمک می کردند.

صفوی با اشاره به پشتیبانان گروهک های تروریستی در ابتدای انقلاب گفت: در استاد به دست آمده از لانه جاسوسی آمریکا مشخص شد که آمریکا از این گروه ها حمایت می کرد و آنها صدام را برای حمله به ایران تحریک کردند. از کودتای مرداد سال32 تا سرنگونی شاه در سال 57 همه چیز ایران در اختیار آمریکا بود و همه جنایات شاه با تایید آنها بود. کارنامه سیاه اقدامات آمریکایی ها در 40 سال گذشته نشان می دهد آنها طی این سال ها مارا تحت فشار گذاشتند.

وی ادامه داد: پشت سر ترور شخصیت ها در اول انقلاب، آمریکا ایستاده بود و دست صدام هم از آستین آمریکا بیرون آمد. در این 40 سال آمریکا هر توانی داشته به میدان آورده و شکست خورده اند و مجبور هستند از منطقه غرب آسیا عقب نشینی کنند. قدرت آمریکا رو به افول است و با شکل کیری محور مقاومت و الگو‌گیری از بیانان رهبر انقلاب و حضرت امام ملت ها سرنوشت خودشان را رقم خواهند زد. آمریکایی ها از ملت ایران شکست خورده اند و دیگر نمی توانند بر ما غلبه پیدا کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز