نماینده مردم تهران بیان کرد: با وجود تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان برخی مدیران بالای 60 سال نمیخواهند از صندلی قدرت جدا شوند.

به گزارش مرور نیوز، مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس قانون منع به کارگیری بازنشستگان را تصویب کرده اما برخی از مدیران محترم نمی‌خواهند از صندلی جدا شوند تا میدان برای جوانان باز شود حتی گاهی در این رابطه موضوعاتی در خصوص اجازه از مقام معظم رهبری مطرح می‌شود که بیت مقام معظم رهبری این نسبت‌ها را تکذیب کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر نخست‌وزیر بلژیک و فرانسه حدود کمتر از 30 سال سن دارند اما در ایران مدیران بالای 60 سال نمی‌خواهند بازنشسته شوند این در حالی است که شهید محمد تندگویان در ابتدای جنگ تحمیلی با 21 سال سن هم وزیر بود، هم اسیر شد و هم به مقام شهادت نائل شد.

کواکبیان تصریح کرد: اگر خلاء قانونی در خصوص قانع منع به کارگیری بازنشستگان وجود دارد باید رئیس جمهور و کمیسیون‌های مجلس به این موضوع توجه کنند تا ضمن حل مسئله، قانون به درستی اجرا شود و میدان برای فعالیت جوانان بانشاط فراهم شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز